ЗВІТИ про роботу Факультету
ЗВІТ про роботу Факультету права та міжнародних відносин за 2023 рік
Звіти щодо виховної та соціально-гуманітарної діяльності Факультету
Звіт щодо виховної та соціально-гуманітарної роботи зі студентами Факультету права та міжнародних відносин за 2021 календарний рік
Звіт щодо виховної та соціально - гуманітарної роботи зі студентами Факультету за 2021 р.
Звіт щодо виховної та соціально-гуманітарної роботи зі студентами Факультету права та міжнародних відносин за 2019 календарний рік
Реалізація студентоцентричного принципу в соціально-гуманітарній роботі
Звіт щодо виховної та соціально-гуманітарної роботи зі студентами
Факультету за 2020 календарний рік
І. Корпоративна культура
А. В межах ПРОДОВЖЕННЯ СИСТЕМНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЖИТТЯ, ДІЯЛЬНОСТІ ТА СПАДЩИНИ БОРИСА ГРІНЧЕНКА в 2020 році на Факультеті були проведена відповідна система заходів, а саме: вивчення в межах навчальної дисципліни «Я студент !» життєпису Б.Д.Грінченка; інтерактивна екскурсія до Музею Бориса Грінченка (3D тур) для студентів – першокурсників; он-лайн заходи з вшанування пам’яті Б.Д. Грінченка та заходи до Грінченківської декади.
В межах В. ПРАКТИЧНИХ КРОКІВ ЩОДО ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ КОДЕКСУ КОРПОРАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ на Факультеті відбулося: Ознайомлення студентів з Кодексом корпоративної культури Київського університету імені Бориса Грінченка; підписання студентами Факультету Декларації про академічну доброчесність; співпраця з загально університетською Школою Академічної доброчесності (очолює ШАД студентка Факультету Шахова Оксана); участь у всеукраїнських проектах сприяння поширенню принципів академічної доброчесності (SAIUP); участь у лекціях та семінарах Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з питань академічної доброчесності.
С. ІМІДЖ ТА БРЕНД УНІВЕРСИТЕТУ В межах підтримки іміджу та бренду Університету Факультет постійно бере участь: у організації та проведенні Днів відкритих дверей Факультету та Університету; студенти Факультету активно залучені до профорієнтаційної діяльності (у 2020 р. провели профорієнтаційний марафон «Зацікав друга!» - взяли участь профорієнтаційних онлайн заходах в своїх рідних школах ( 34 ЗНЗ з 12 областей України та м. Київ.). Факультет бере участь в освітньо - виставковій діяльності Університету; проектах Університету «Особистості в історії Університету», «Людські історії Університету Грінченка», «Університет – це ми»; розвиває сайт та персональні сторінки Факультету в соціальних мережах; розбудовує «Клуб випускників Факультету»; популяризує використання фірмового стилю Університету.
Д. КОРПОРАТИВНІ ТРАДИЦІЇ ФАКУЛЬТЕТУ В межах запровадження власних корпоративних свят, на Факультеті святкується День юриста в Україні, в межах якого запроваджена щорічна традиція Посвяти в юристи студенті І курсу спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» та День працівників дипломатичної служби України (5 років поспіль на Факультеті проводиться Дипломатичний вечір) – в 2020 р. проведені в онлайн форматі.
Е. РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙ УНІВЕРСИТЕТУ, СПРЯМОВАНИХ НА ГРОМАДЯНСЬКУ ТА ЄВРОПЕЙСЬКУ САМОІДЕНТИФІКАЦІЮ, ПАТРІОТИЗМ. УКРАЇНОЗНАВЧІ СТУДІЇ. В умовах сьогочасних викликів, які стають перед нашою країною, ми визначаємо, як пріоритетний напрям – формування традицій, спрямованих на громадську та європейську самоідентифікацію; виховання у студентів поваги до національних цінностей, української мови та традицій. За період 2020 р. студенти Факультету взяли участь у низці заходів, присвячених відзначенню пам’ятних для країни подій серед яких: День Соборності та Свободи України, Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні загиблих в зоні антитерористичної операції, Всесвітній день вишиванки, День Європи, День незалежності України, День української писемності та мови, тощо.
Студенти прагнуть брати активну участь в розвитку державного сектору країни, сфері місцевого самоврядування та молодіжного руху: Студентка V курсу ОР «Магістр» спеціальності "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" Шахова Оксана отримала Премію Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування!
Е ДОБРОЧИННІСТЬ І ВОЛОНТЕРСТВО УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ Студенти Факультету беруть участь в якості ініціаторів, організаторів у міжнародних та всеукраїнських волонтерських проектах різних рівнів: (протягом 2020 р. здійснено 46 різновекторних доброчинних ініціатив (на підтримку людей похилого віку, важкохворих дітей, безхатьків, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, лікарів, безпритульних тварин).
VI. Взаємодія та підтримка студентів Одним з пріоритетних напрямів розвитку освітнього процесу є: А. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ ДЛЯ УСПІШНОГО ОПАНУВАННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ, ПОЄДНАННЯ НАВЧАННЯ, ПРАЦІ, ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ТА КУЛЬТУРНОГО ДОЗВІЛЛЯ. В межах даного напрямку на Факультеті запроваджується багатовекторне освітнє середовище, спрямоване на забезпечення реалізації комплексного підходу до всебічного розвитку здобувачів освіти, а саме: для забезпечення більш успішного опанування освітніх програм випускова кафедра міжнародних відносин та міжнародного права запровадила проект «Рандеву з професіоналом», в межах якого за 2020 рік було проведено низка зустрічей, серед яких : з другим секретарем (консульські питання) посольства України в Арабській республіці Єгипет; керівницею напряму зовнішніх зв’язків агентства стратегічних комунікацій TRUMAN Agency Тетяни Гайдук. За сприяння Ради студентського самоврядування студенти Факультету отримали можливість стати учасниками тижня вебінарів, спікерами яких виступили провідні юристи та представники державного сектору. Студенти – міжнародники виступають в якості організаторів та модераторів фахових онлайн заходів, серед яких: зустріч у рамках проекту «Участь молоді України, Німеччини та Австрії в місцевих виборах», Міжнародний молодіжний форум "UNITED EUROPE», які реалізуються Пан'європейським Союзом України за підтримки Фонду Ганса Зайделя, тощо. Студенти Факультету успішно долають конкурсний відбір та проходять стажування: в комунікаційній команді офісу віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, в Апараті Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, комітетах Верховної Ради України.
Команди студентів долучаються до фахових онлайн змагань всеукраїнського рівня, серед яких: Перші Всеукраїнські змагання з Європейської Соціальної Хартії; Всеукраїнський Турнір формату «Що? Де? Коли?», організований Програмою розвитку ООН в Україні та The GAME. Студенти Факультету в період карантинних обмежень активно долучились в якості організаторів та учасників до низки онлайн фахових освітніх інтерактивів: форумів, лекцій, семінарів, вебінарів, моделювань засідань НАТО та ООН, панельних дискусій, майстер – класів, хакатонів, освітніх рольових та стратегічних ігор, практичних воркшопів, тренінгів, шкіл політичного успіху та шкіл права (105 он-лайн заходів). В 2019 році – взяли участь загалом в 45 онлайн та офлайн заходах. Студенти – міжнародники Факультету запровадили функціонування англомовного дискусійного клубу та вперше провели онлайн Моделювання засідання ООН, є учасниками проекту Action Diplomacy: Ukraine в межах якого відвідали 17 посольств та міжнародних організацій – в офлайн та онлайн форматі. Студенти факультету успішно долучилися до проходження онлайн освітніх курсів від провідних університетів світу від Courséra та отримали сертифікати (65).
В межах ПОЄДНАННЯ НАВЧАННЯ, ПРАЦІ, ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ ТА КУЛЬТУРНОГО ДОЗВІЛЛЯ, студенти Факультету протягом 2020 року долучились до низки заходів в межах відзначення важливих календарних подій, серед яких зокрема: Заходи до циклу Новорічно – різдвяних свят, Всесвітній день здоров’я, Всеукраїнський День довкілля, День фізичної культури та спорту тощо.
Зважаючи на карантинні обмеження протягом 2020 року для студентів Факультету були запроваджені та реалізовані низка проектів в онлайн форматі, а саме: відео - проект «Привітання від викладача» (взяло участь 25 викладачів Факультету), відео – проект «Конкурс суспільно важливих та мотиваційних меседжів», відео – проект «Talent Show», Інтерактивний проект «Алея зірок Факультету», запроваджено постійно діючий онлайн інтелектуальний клуб «Що? Де? Коли?», Інтелектуальний онлайн квест на платформі "learningapps "Україна в усьому її різноманітті" для студентів І курсу.
Студенти Факультету продемонстрували високий творчій рівень на дистанційному інтерактивному проєкті “Грінченківська весна”, отримавши 12 відзнак в 9 номінаціях та дистанційному конкурс читців творів Б.Д.Грінченка «Слово Грінченка» (7 дипломів у 4 номінаціях):
Студенти Факультету залучені до студентського театру «Борисфен» та творчих студій та гуртків Факультету (Літературно - музична вітальня та Дебатний клуб – зустрічі та засідання яких у зв’язку з карантинними обмеженнями переведені в онлайн формат.
В межах такого напряму, як: РОЗВИТОК ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ. СПРИЯННЯ РОБОТІ ОРГАНІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ, на Факультеті, за сприяння профільних підрозділів Університету (Центр програм з лідерства служіння), проводиться комплекс заходів, серед яких: адаптаційні тренінги для першокурсників, тімбілдінгові тренінги для студентського самоврядування, участь в Міжнародній академія лідерства служіння International Servant Leadership Academy та її заходах, участь у постійному форумі студентських координаторів, допомога в організації виборів до органів студентського самоврядування.
В. В межах заходів, спрямованих на СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ, студенти Факультету ознайомлюються з «Положенням про засади запобігання і протидії дискримінації, сексуальним домаганням, боулінгу та іншим проявам неетичної поведінки». Проводиться ознайомлення студентів з «Правилами внутрішнього розпорядку» та інструктажі з техніки безпеки. З початком карантинних обмежень проводиться кожноденний моніторинг академічних груп Факультету щодо стану здоров’я.
Пріоритетна увага на Факультеті надається студентам, які належать до соціальних категорій (у порівнянні з 2019 р. (69 осіб) їх кількість у 2020 р. зросла до 79 осіб (58 бюджет + 21 контракт )
КОМФОРТНІСТЬ ПРОЖИВАННЯ У СТУДЕНТСЬКИХ ГУРТОЖИТКАХ. Факультет та відповідні університетські підрозділи здійснюють поселення студентів в мережу гуртожитків (загальна кількість студентів Факультету, яка мешкає в гуртожитках у 2020 р., становить 135 осіб - у 2019 р. - 130 ). Проводиться психолого-педагогічний супровід студентів, які мешкають у гуртожитку, постійна взаємодія зі студрадами гуртожитків, комендантами та вихователями.
VII. З Києвом і для Києва
ЗАХОДИ ДЛЯ ГРОМАДИ М. КИЄВА. Ми виховуємо в студентах почуття соціальної відповідальності. Протягом 2020 року викладачі та студенти (20 осіб) брали участь у Соціальному проекті «З Києвом і для Києва»: 2 рази на тиждень здійснювали безоплатну первинну правову допомогу соціально незахищеним мешканцям м. Києва та інших регіонів України в межах діяльності Юридичної клініки «Астрея». Окрема увага приділялася наданню безкоштовних правових консультацій учасникам бойових дій в зоні проведення АТО, внутрішньо переміщеним особам, студентам.
Загальна кількість осіб, яким була надана юридична допомога у 2020 ріці, в порівнянні з 2019 р (120), знизилась, у зв’язку з переведенням консультацій в онлайн формат, і склала – 75 осіб
ПРОПОЗИЦІЇ ТА ПРІОРИТЕТИ СОЦІАЛЬНО – ГУМАНІТАРНОЇ РОБОТИ НА 2021 РІК
Зважаючи на умови пандемії та карантинних обмежень, актуальними є:
Розробка та впровадження нових форматів роботи зі студентами; запровадження освітніх онлайн проектів, що сприятимуть популяризації Університету та Факультету.
Розбудова співпраці між органами студентського самоврядування Факультету та представниками органів студентського самоврядування ВНЗ України; активізація соціально – гуманітарної діяльності у напрямі виховання патріотизму, поваги до національних традицій та української мови, загальної культури студентів та утвердження академічної доброчесності; збільшення учасників лідерських програм та молодіжного руху; зміцнення складової здоров’я, фізичного виховання та спорту в соціально – гуманітарній діяльності Факультету.
Створення Батьківської Ради (з батьків студентів Університету – представників держ. служби, бізнесу, правоохоронних органів, науки, освіти з різних регіонів України з метою вибудови спільної системи відповідальності за розвиток освітнього середовища Університету (засідання Ради 1 раз на місяць в он-лайн режимі ).
Розбудова більш тісної співпраці з успішними випускниками на рівні Університету (Клуб випускників, зустрічі з випускниками) з метою передачі лідерського досвіду.
Аналітика загальної задіяності студентів структурного підрозділу у проектах соціально-гуманітарного напряму в порівнянні 2020 р.
Вид діяльності |
Кількість задіяних студентів |
% від загальної кількості студентів стаціонару |
Кількість задіяних студентів |
% від загальної кількості студентів стаціонару |
2019 (465 студентів) |
2020 (470) |
|||
Учасники: |
||||
Заходів та проектів з популяризації корпоративної культури |
125 |
27% |
125 |
27% |
Профорієнтаційних проектах та акціях |
75 |
16% |
75 |
16% |
Заходів, спрямованих на громадську та європейську самоідентифікацію, патріотизм |
125 |
27% |
200 |
43% |
Проектів популяризації української мови |
165 |
35% |
145 |
31% |
Гуртків, студій, секцій |
55 |
12% |
55 |
12% |
Лідерських проектів і програм |
75 |
16% |
85 |
18% |
Органів студентського врядування |
35 |
8% |
35 |
7% |
Соціального проекту «З Києвом і для Києва» |
20 |
4% |
20 |
4% |
Волонтерських та благодійних акцій |
245 |
53% |
450 |
96% |
Екологічних та природоохоронних проектів |
45 |
10% |
35 |
7% |
Творчих проектів |
130 |
28% |
75 |
16% |
Висновки: У зв’язку з карантинними обмеженнями знизилась інтенсивність соціальних контактів в середовищі студентської спільноти Факультету, їх спілкування з представниками інших підрозділів та значно послабшали мотиваційні важелі щодо участі студентів в заходах соціально – гуманітарного спрямування. Однак кількісні і якісні показники нашої сфери діяльності, між тим, не зазнали великих змін в порівнянні з 2019 роком. Однак вектор зацікавленості студентів в поза навчальних видах діяльності став спрямований більше на ініціативи, пов’язані з фаховим та особистісним зростанням (Участь у заходах, спрямованих на громадську та європейську само ідентифікацію; Лідерських проектів і програм). Спостерігається зростання інтересу студентів до участі в благодійних проектах та акціях – як колективних так і індивідуальних.
Однак, зазначимо ще одну тенденцію: Інтенсивний розвиток сторінок в соціальних мережах (у зв’язку з переведенням більшості напрямків соціально – гуманітарної роботи та профільних проектів в онлайн формат) сприяв підвищенню впізнаваності Факультету та Університету, зважаючи на більший спектр охоплення аудиторії.