Про кафедру
Кафедра приватного права була створена 1 вересня 2022 року шляхом поділу кафедри публічного та приватного права, яка, в свою чергу, була створена у червні 2016 року на основі кафедри правознавства Інституту суспільства. Кафедра приватного права була створена 1 вересня 2022 року шляхом поділу кафедри публічного та приватного права, яка, в свою чергу, була створена у червні 2016 року на основі кафедри правознавства Інституту суспільства. Кафедру правознавства очолювали відомі юристи-науковці: Київець О.В., доктор юридичних наук, професор; Труш І.В., доктор юридичних наук; Грицяк І.А., кандидат юридичних наук, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений діяч науки і техніки України; Севрюков Д.Г., доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України. Кафедра публічного та приватного права почала функціонувати водночас зі створенням Факультету права та міжнародних відносин (наказ ректора № 311 від 06.06.2016 р.).Першим її завідувачем у період з вересня по листопад 2016 року був Нікітенко О.І., доктор юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України. З листопада 2016 року по жовтень 2017 року завідування кафедрою здійснювала Нашинець-Наумова А.Ю., кандидат юридичних наук, доцент, а у період з жовтня 2017 року по червень 2018 р. – Бойчук Д.В., кандидат юридичних наук. З вересня 2018 р. до ц. ч. кафедру очолює Орел Л.В., доктор юридичних наук, професор.
Кафедра приватного права здійснює підготовку за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 081«Право» разом з кафедрою публічного права. З метою передання теоретичних та практичних знань, умінь та інших компетентностей у здобувачів правової освіти, розвитку особистостей, конкурентоздатних правників, освітній процес забезпечують 6 науково-педагогічних працівників, з яких 2 доктори юридичних наук, 3 кандидати юридичних наук. Частина з них поєднує викладацьку діяльність із юридичною практикою, що дозволяє передавати студентам реальний досвід, моніторинг судової практики, інші практичні сторони правової практики. Очолює кафедру доктор юридичних наук, професор Орел Лілія Василівна, яка також поєднує науково-викладацьку діяльність із практичною юриспруденцією.
Професорсько-викладацький склад цього структурного підрозділу забезпечує викладання на високому науково-теоретичному і методичному рівні юридичних дисциплін, провадить наукову діяльність у галузі права; підвищує професійний рівень, педагогічну майстерність; дотримується норм педагогічної етики, моралі, поважає гідність студентів, прищеплює їм любов до України, виховує їх у дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України та державних символів України; розвиває у студентів самостійність, ініціативу, творчі здібності; дотримується вимог законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», інших нормативних вимог у сфері здійснення освітньої діяльності, Статуту Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Кодексу корпоративної культури Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Декларації про академічну доброчесність науково-педагогічного працівника Київського столичного університету імені Бориса Грінченка тощо.
Перспективний план розвитку кафедри публічного та приватного права на 2019-2024 р.р.
Перспективний план розвитку кафедри публічного та приватного права (презентація)
Засідання кафедри
Засідання кафедри приватного права проходять кожну третю середу місяця
2024 рік
Засідання кафедри приватного права 12.01.2024
Засідання кафедри приватного права 06.02.2024
Засідання кафедри приватного права 07.03.2024
Засідання кафедри приватного права 10.04.2024
Засідання кафедри приватного права 15.05.2024
Засідання кафедри приватного права 12.06.2024
2023 рік
Засідання кафедри приватного права 08.02.2023
Засідання кафедри приватного права 01.03.2023
Засідання кафедри приватного права 15.03.2023
Засідання кафедри приватного права 12.04.2023
Засідання кафедри приватного права 10.05.2023
Засідання кафедри приватного права 07.06.2023
Засідання кафедри приватного права 12.06.2023
Засідання кафедри приватного права 30.08.2023
Засідання кафедри приватного права 19.09.2023
Засідання кафедри приватного права 11.10.2023
Архів
2022 рік
Засідання кафедри публічного та приватного права 10.01.2022
Засідання кафедри публічного та приватного права 19.01.2022
Засідання кафедри публічного та приватного права 16.02.2022
Засідання кафедри публічного та приватного права 17.08.2022 р.
Засідання кафедри публічного та приватного права 23.03.2022 р.
Засідання кафедри публічного та приватного права 20.04.2022 р.
Засідання кафедри публічного та приватного права 18.05.2022 р.
Засідання кафедри публічного та приватного права 22.06.2022 р.
Засідання кафедри приватного права 14.10.2022 р.
Засідання кафедри приватного права 09.11.2022 р.
Засідання кафедри приватного права 23.11.2022 р.
.
Підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Право»
Підготовка правників здійснюється як закошти місцевого бюджету, так і за кошти фізичних та юридичних осіб. Термін підготовки за першим рівнем вищої освіти «бакалавр» складає 3 роки 10 місяців (денна форма) та 3 роки 10 місяців (заочна форма). Термін підготовки за другим рівнем вищої освіти «магістр» –1 рік 4 місяці (денна форма). Здобуваючи кваліфікацію правника, студент може вибрати спеціалізацій: правове забезпечення комунального врядування; правове забезпечення функціонування суб’єктів господарювання.
Навчальні заняття проводяться в сучасних аудиторіях, обладнаних мультимедійними засобами, персональними комп’ютерами та доступом до мережі Інтернет, що створює унікальні можливості швидкого й безперешкодного опрацювання джерел права, наукової юридичної літератури, навчально-методичних матеріалів тощо. Саме завдяки такому матеріально-технічному оснащенню Університет Грінченка вважається в Україні однією з найкращих навчальних площадок, де студенти мають можливість у процесі навчання здобувати знання з максимальним використанням найостанніших здобутків науки і техніки.
Кафедра приватного права проводить модельні судові засідання, брейн-ринги, майстер-класи, ділові ігри тощо. Частина занять організовується поза межами аудиторій: у приміщеннях судів, нотаріусів, адвокатських фірм, громадських організацій тощо. Куратори академічних груп організовують оглядові екскурсії, зокрема до таких вищих, центральних та місцевих органів державної влади, як Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Верховний Суд, Конституційний Суд України, різноманітні міністерства і відомства, Київська міська державна адміністрація, Оболонська районна державна адміністрація тощо.
Підготовка бакалаврів права та магістрів права в Київському університеті імені Бориса Грінченка є практико-орієнтованою, а тому здійснюється в тісній співпраці з суб’єктами практичної юридичної сфери. Налагоджена мережа проходження студентами стажування і практики забезпечує їх можливістю втілити здобуті знання з юриспруденції на практиці. Щороку студенти проходять практику юридичного спрямування в органах державної влади і місцевого самоврядування, в судових та правоохоронних органах, юридичних підрозділах суб’єктів господарювання, у адвокатів, нотаріусів тощо. Студенти мають можливість скористатися базами практики, запропонованимиГоловним територіальним управлінням юстиції у місті Києві, з можливим працевлаштуванням після завершення навчання. Також вони практикуються без відриву від навчання вЮридичній клініці «Астрея», яка досить успішно функціонує в структурі Факультету, виконуючи соціальну місію з надання правової допомоги мешканцям міста Києва. Налагоджена співпраця із вітчизняними правозахисними громадськими організаціями дає змогу використовувати їхні можливості і потенціал для підвищення якості освіти студентів-юристів. Зокрема досить плідною є співпраця з Громадською Спілкою «Українська Гельсінська спілка з прав людини».
Студентам-грінченківцям створені сприятливі умови для вироблення і здійснення освітніх та виховних заходів серед неповнолітніх та молоді міста Києва, вироблення правоосвітніх програм та проектів молодіжних громадських організацій, зокрема проектів, спрямованих на підвищення правової культури, участі в розробці спеціальних освітніх програм, проектів для учнівської та студентської молоді з метою підвищення рівня їх правової обізнаності. Всі ці заходи здійснюються під егідою Координаційної ради молодих юристів міста Києва при Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві.
Започаткування співпраці кафедри приватного права із закордонними партнерами розширює і відкриває нові можливості для вдосконалення навчальних бакалаврських і магістерських програм, обміну студентами в рамках спільних програм із навчання та стажування, підвищення рівня мотивації до удосконалення ними іноземних мов (англійської, німецької, французької).
Нова генерація правників - майбутні бакалаври і магістри права, які здобудуть вищу правову освіту в Київському університеті імені Бориса Грінченка саме за такою моделлю необхідні українському суспільству для влаштування нормальних умов і стандартів життя: у побуті, у праці, у збереженні довкілля, у викоріненні корупції, в організації влади і управління.