Візит Amnesty International

Лише коли звільнять останнього в’язня совісті, коли закриють останню камеру тортур, коли
Загальна декларація прав людини ООН стане реальністю для всіх народів світу, – лише тоді
наше завдання буде виконано.
Пітер Бененсон, засновник Amnesty Internationa

Візит Amnesty International

26 жовтня 2017 року студенти спеціальності «Право» отримали можливість поспілкуватися з представниками одного з найвідоміших у світі міжнародних правозахисних рухів - Amnesty International - (також відомого як Amnesty, AI, Міжнародна амністія), який об’єднує понад 7 млн. людей у всьому світі.  Започаткований у Великій Британії у 1961 році, він має на меті «проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вже були порушені».
Amnesty International працює за сімома головними напрямками: права жінок, права дітей, викорінення тортур, скасування смертної кари, права біженців, права в'язнів совісті, захист людської гідності. Зокрема, організація переслідує такі конкретні цілі: скасування смертної кари; припинення позасудових страт та зникнень; забезпечення відповідності умов утримання у в'язницях міжнародним стандартам в галузі прав людини; гарантування своєчасних і справедливих судових розглядів у справах всіх політичних ув'язнених; боротьба з безкарністю через органи судово-правової системи; звільнення всіх в'язнів сумління; зміцнення економічних, соціальних та культурних прав знедоленого населення; захист інтересів правозахисників; заохочення релігійної терпимості; припинення тортур та нелюдського ставлення; кінець незаконним вбивствам в умовах збройних конфліктів і захист прав біженців, мігрантів та шукачів притулку.
За свою роботу Amnesty International удостоєна Нобелівської премії миру, а також премії ООН в області прав людини.