26 жовтня 2024 року
м. Львів
26 жовтня 2024 року студентки 2 курсу спеціальності «Право» взяли участь у Всеукраїнському правничому заході під назвою «Lviv Legal Weekend», що проходив у м. Львів за ініціативи Ради молодих юристів України та Львівського торговельно-економічного університету. Захід був спрямований на обговорення проблем сучасного судочинства та набуття учасниками важливих теоретичних та практичних навичок. Спікери у своїх доповідях робили основний акцент на розгляді проблемних питань, пов'язаних із судовим захистом прав людини та здійснення правосуддя під час дії воєнного стану на території України.
Розпочалась серія майстер-класів з доповіді Ганни ЩЕНДРІКОВОЇ – голови Буського районного суду Львівської області. Тема виступу пані Ганни була присвячена захисту прав українських дітей під час війни та повоєнний період. З огляду на власний досвід, суддя Буського районного суду Львівської області поділилась зі слухачами окремими випадками зі своєї судової практики. Особливу увагу було приділено проблемі опитування дитини в суді та актуальній судовій практиці щодо позбавлення батьківських прав матері.
Не менш цікавим був виступ Маргарити ТВАРДОВСЬКОЇ – прокурора Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури, яка виступила із доповіддю на тему: «Дотримання прав людини в межах досудового розслідування». Майстер-клас був присвячений ознайомленню учасників заходу з величезним та специфічним спектром завдань, що стоять перед прокурором. Акцент було зроблено на особливостях процесуального керівництва досудовим розслідуванням у контексті дотримання прав та свобод як підозрюваних, так і потерпілих.
Слід відмітити цікавий виступ Ольги ВЕРЕТІЛЬНИК – адвокатеси, члена Громадської ради доброчесності. Доповідаючи свою тему: «Помилки адвоката в кримінальному процесі щодо злочинів у сфері економіки», пані Ольга наголосила на тому, що юриспруденція – це не завжди про успіх. Юрист, для того, щоб стати професіоналом своєї справи, має пройти тернистий та достатньо непростий шлях, який складається з величезної кількості помилок, але ці помилки нас загартовують та надають безцінний досвід. Власне, досвід юриста це його кваліфікація, чим він довший, тим більша і вища кваліфікація юриста, і не важливо хто ти є адвокат чи прокурор, нотаріус чи суддя.
Актуальною для сучасної генерації студентів-правників стала тема використання штучного інтелекту (ШІ) в юриспруденції. З темою, присвяченою використанню можливостей ШІ під час підготовки процесуальних документів в кримінальному процесі, виступила Елеонора ЄМЕЦЬ – радник, керівник практики кримінального права АО «Ader Haber». Станом на сьогодні в судочинстві різних країн світу розробляються технології, які допомагають сторонам по справі прогнозувати судові рішення, а суддям – визначати результат судового розгляду – мова йде про ШІ. Використання його в судових справах може підвищити ефективність судових процесів, а саме, скоротити їх тривалість, зекономити необхідні для судового розгляду ресурси і поліпшити доступ до правосуддя. Разом з тим, використання ШІ у судочинстві може знизити прозорість судових рішень, призвести до дискримінаційних процесів, порушуючи сакральні міжнародні акти і договори щодо захисту прав і свобод людини справедливим судом.
Дмитро КОНОВАЛЕНКО – адвоката, керуючий партнер АО «Коноваленко та партнери» завершив естафету майстер-класів і звернувся до учасників заходу із темою доповіді: «Практика оскарження в Commission for the control of INTERPOl’s files (CCF)». З огляду на тему виступу, пан Дмитро поділився зі слухачами практичними рекомендаціями, спираючись на власний досвід у вирішенні кримінальних справ.
Участь у Заході підтверджена відповідними сертифікатами. Від колективу ЮК «Астрея» Факультету права та міжнародних відносин Київського столичного університету імені Бориса Грінченка висловлюємо щиру подяку Раді молодих юристів України та Львівському торговельно-економічному університету за можливість відвідати старовинне місто Лева (місто Львів) – сина славетного князя і короля України-Русі Данила Галицького, стати частиною правничої комʼюніті.