02 грудня 2016 року у стінах Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках щорічної Грінченківської декади викладач кафедри англійської мови Кушевська Наталя Миколаївна провела «Круглий Стіл».
Тема «Круглого Столу» - «Патріотизм очима Бориса Грінченка».
Студенти 2 курсу спеціальності «Міжнародна інформація» факультету Права та міжнародних відносин в рамках своєї майбутньої професійної компетенції проаналізували творчість Бориса Грінченка та на прикладі його патріотичних віршів, переклавши їх на англійську мову, провели паралелі з сьогоденням та українською історією.
Під час "Круглого Столу" студенти намагались проаналізувати уривки з патріотичних творів Бориса Грінченко та знайти відповідники у реаліях сьогоднішнього дня.
Так у вислові Б.Грінченка, який став девізом нашого Університету студенти Нуждова Вікторія та Євчук Богдан намагались зрозуміти що для них означає слово "Україна". Що для них означає "патріотизм". Чи є різниця між патріотизмом та націоналізмом.
Україна – у цьому слові для мене усе.
Ukraine – this word means the whole world for me.
© Borys Hrinchenko
Відчуття патріотизму у серці кожного з нас дає нам сили боротися за свободу нашої держави. Це питання намагались висвітлити Попок Роман, Ричка Юрій.
Сказати кожен мусить з нас,
чи він народу вірний син?
Each of us must say
Whether he is people’s faithful son
© Borys Hrinchenko
Українці - особлива нація. В особливостях національного характеру, традиціях та менталітеті на основі висловів Б.Грінченка намагались розібратися Нечепоренко Ганна та Корченко Катерина.
Вік українець – це запевне,
Бо хвалить сало й галушки
Та ще вишиванії дома
Бере він на ніч сорочки.
He is Ukrainian – there is no doubt
He praises fat and dumplings
And he puts on his hand-made
Embroidered shirts at night. © Borys Hrinchenko
В незбагненній силі духу українського воїна-захисника переглядаючи сторінки історії нашої держави від "Памаранчевої революції" до "Революції Гідності" висловили свої думки Новікова Тетяна, Косенко Карина та Левадна Марина.
Ще не вмерла Україна, але може вмерти:
Ви самі її, ледачі,
Ведете до смерті!
Ukraine is still alive, though, it can decease: You, lazy people, are bringing it to the end! © Borys Hrinchenko
Здатність до аналізу - корисна якість, яка може стати в нагоді і на робочому місці, і в повсякденному житті. Для розвитку аналітичних здібностей, загалом, потрібно аналізувати. Студенти 2 курсу спеціальності "Міжнародна інформація" неоминули своєю увагою і не досить гідні сторони українського патріотизму. Псевдопатріотизм - тема яка зацікавила Колосай Вікторію та Мачуську Анастасію.
Ні, хоч я дуже люблю
Україну-неньку,
А сидітиму собі
Краще потихеньку
Even though I love
my Mother-Ukraine so much,
I would rather sit
and not do much
© Borys Hrinchenko
Зміст професійної підготовки фахівців з міжнародної інформації має бути спрямованим на розвиток їх аналітичних здібностей, що передбачає впровадження як традиційних форм та методів навчання (практичних занять та лекцій), спрямованих на усвідомлення сутності аналітичної діяльності, так і нетрадиційних (таких як "Круглий Стіл"), які активізують мисленнєву діяльність студентів, стимулюють професійну рефлексивність, критичність, гнучкість щодо оперування вже існуючими ментальними моделями.