05 грудня 2022 рік
Київський університет імені Бориса Грінченка
05 грудня 2022 року відбулася гостьова онлайн-лекція Надзвичайного і Повноважного Посла України, доктора юридичних наук, професора Володимира Андрійовича Василенка на тему: «Будапештський меморандум: міфи і реальність». Приємно, що лекція від одного з безпосередніх учасників процесу підготовки Меморандуму для здобувачів освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії» другого (магістерського) рівня й освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії» та «Міжнародне право» першого (бакалаврського) рівня відбулася у 28-му річницю його підписання.
Володимир Андрійович ознайомив студентів із проблемами формування зовнішньої політики України доби здобуття незалежності, вказав на обставини визнання нашої держави світом та пояснив роль ядерного чинника в цьому процесі. Ним було наголошено на безкомпромісності позиції міжнародних партнерів щодо ядерного роззброєння України та розкрито особливості процесу підготовки Будапештського меморандуму. Також знаний дипломат представив студентам ґрунтовний фаховий аналіз положень Будапештського меморандуму у контексті як міжнародно-правової ситуації на момент його розробки і підписання.
Особливий інтерес здобувачів викликало також бачення сучасних політичних і міжнародно-правових реалій з вуст досвідченого дипломата, його міжнародно-правова оцінка сучасного становища України та перспективи повоєнного устрою світу і місця в ньому РФ.
Лекція Володимира Василенка відбулася на запрошення професора кафедри міжнародних відносин, декана Факультету права та міжнародних відносин, професора Миколи Андрійовича Кулініча в рамках діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетентностей Факультету та у продовження ініціативи кафедри міжнародних відносин «Рандеву з професіоналом». За практичну організацію зустрічі щиро дякуємо також завідуючому кафедри міжнародних відносин Василю Миколайовичу Яблонському.
Щиро дякуємо Володимиру Андрійовичу за присвячений час та корисну і дуже цікаву лекцію, що сприяє формуванню у наших студентів практико-орієнтованих знань. Сподіваємося на нову зустріч і продовження співпраці!