18 лютого 2022 рік
Київський університет імені Бориса Грінченка
18 лютого 2022 року відбулася чергова зустріч в рамках ініціативи кафедри міжнародних відносин та міжнародного права «Рандеву з професіоналом». Цього разу на запрошення завідувача кафедри міжнародних відносин та міжнародного права, доктора історичних наук Яблонського Василя Миколайовича до здобувачів освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії» та «Міжнародне право» завітав доктор політичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу інформаційної безпеки та кібербезпеки центру безпекових досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Володимирович Дубов.
Головна мета зустрічі – сприяння медіаграмотності серед здобувачів та викладачів з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу. Лектор розповів, що таке медіаграмотність, як здійснюються операції інформаційного впливу на аудиторію, яким чином необхідно перевіряти інформацію і на що звертати увагу при роботі з інформаційним контентом. На реальних кейсах продемонстрував слухачам, як створюються фейки і показав методи, що дозволяють розпізнавати фейкові новини. Ознайомив присутніх з поняттям дезінформації та продемонстрував реальні приклади дезінформаційних кампаній як із зарубіжного досвіду, так і дезінформації щодо АТО/ОСС. Розповів як змінюються інструменти ведення дезінформаційних кампаній сьогодні, розкрив особливості сучасного медіа-цифрового простору та акцентував увагу на тому, які виклики породжують соціальні мережі і як правильно з ними працювати, щоб не стати жертвами інформаційних впливів.
Дмитро Володимирович наголосив на необхідності критичного мислення, як ключового інструменту захисту від дезінформаційних впливів, надав присутнім практичні інструменти для розпізнавання неправдивої інформації, познайомив з методами її перевірки та на реальних кейсах роз’яснив як розпізнавати візуальні фейки та застосовувати методику оцінки інформації О.Б.А.Ч.Н.О.
Актуальні питання дезінформації та медіаграмотності, порушені під час зустрічі, пов’язані з практикоорієнтованою тематикою навчальних дисциплін «Історія дипломатії та зовнішньої політики України» для студентів бакалаврату та «Методологія і методи досліджень у міжнародних відносинах» для студентів магістратури освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії», а також «Основи інформаційної безпеки» ОП «Міжнародне право».
Онлайн-зустріч, яка пройшла в рамках діяльності Інформаційно-аналітичного центру Факультету права та міжнародних відносин, дозволила викладачам та студентам отримати ґрунтовніші знання з медіаграмотності, закріпити практичні навики розпізнавання фейків, дезінформації та інформаційно-пропагандистських впливів у медійно-цифровому просторі, що особливо актуально сьогодні з огляду на гібридні загрози, що стоять перед нашою державою.
Щиро дякуємо п. Дмитру Дубову за присвячений час, корисну та дуже цікаву лекцію, яка посприяла формуванню у наших студентів практико-орієнтованих знань та практичних навиків якісної роботи з інформацією. Сподіваємося на нову зустріч і продовження співпраці!
Презентація Д. Дубов: Дезінформація та операції впливу. Медіаграмотність як елемент протидії