08 жовтня 2021 рік
м. Київ, Майдан Незалежності
Напередодні Дня захисників та захисниць України студенти першого курсу освітніх програм бакалаврату «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» відвідали Інформаційний центр Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, що знаходиться у Будинку профспілок на Майдані Незалежності у м. Київ. Студенти та куратори Олена Володимирівна Пістракевич та Марина Миколаївна Бессонова ознайомилися з експозицією "Назустріч свободі!", що присвячена подіям Революції Гідності, стилізованою картою Майдану, ключовими місцями Революції Гідності, де перебували силовики і мітингарі, розміщувалися барикади. Екскурсію проводив науковий співробітник Музею Віктор Кривоносов, який був активним учасником Євромайдану та Революції Гідності, брав участь в антитерористичній операції на Сході України.
Студенти та викладачі побували безпосередньо у місцях ключових подій: на Майдані Незалежності, алеї Героїв Небесної Сотні, вулиці Інститутський. Крім експозиції, відвідувачів ознайомили з основними напрямами діяльності Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану; вимірами міжнародної співпраці; започаткованою традицією вшанування Героїв Небесної Сотні Дзвоном Гідності. 70-кілограмовий дзвін установлено на території майбутнього Меморіалу Героїв Небесної Сотні поруч із каплицею архистратига Михаїла та українських новомучеників. Як і дерев'яні хрест та каплиця на місці розстрілів, дзвін поруч зі стелою з портретами загиблих протестувальників знаменує подвиг героїв і звитягу українського народу. Дзвін Гідності освячено й відкрито 1 грудня 2020 року. Це особливий для української історії день. 1 грудня 1991 року 90% українців на референдумі в тодішній УРСР підтримали Акт проголошення незалежності України. А 2013 року саме 1 грудня, за оцінками істориків і публіцистів, Євромайдан переріс у Революцію Гідності. Цього дня до центру Києва прийшли від 500 тисяч до мільйона осіб – і вони вже вимагали не лише євроінтеграції, а й покарання за побитих і розігнаних уночі мітингарів.
Дякуємо представникам Інформаційного центру Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності за екскурсію та ознайомлення з основними напрямами діяльності Музею.
(при підготовці цієї інформації були використані матеріали з сайту Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності http://maidanmuseum.org )