30 вересня 2021 рік
Національний музей історії України у Другій світовій війні
30 вересня студентки 3-го курсу спеціальності «Міжнародне право» Якіменко Олександра, Матківська Надія, Літвінова Валерія разом з доцентом Кафедри міжнародних відносин та міжнародного права , Тимченко Ліліаною Олексіївною відвідали лекцію професора Філіпа Сендса – юриста-міжнародника, директора Центру міжнародних судів і трибуналів, дослідника Голокосту.
Захід був присвячений 80-х роковин трагедії Бабиного Яру та відбувся в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Під час лекцї професор Сендс розповів про притягнення до відповідальності організаторів та виконавців Голокосту, зокрема наголосив на iсторичному значенні Нюриберзького трибуналу. Саме на цьому процесі всесвітньо відомі юристи, українці за походженням, Рафаель Лемкін та Герш Лаутерпахт розробили поняття «геноцид» і «злочини проти людяності».
Iсторія Голокосту позначилася й на родині пана Філіпа, про що він розповів слухачам. Його дідусь Леон Бухголыц пережив найстрашніший етап гонінь у Парижі. Вивчення власної сімейной історії вилилось у написання книжки «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова» (2016 р.).