Чергова онлайн зустріч в рамках лекторію «Рандеву з професіоналом», запровадженого кафедрою міжнародних відносин та міжнародного права, відбулася 19 січня 2021 р. Радниця з питань стратегічних комунікацій Президента Торгово-промислової палати Марина Іванівна Соботюк ознайомила студентів освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» з особливостями креативних комунікацій.
Спікерка поділилася власним досвідом роботи у сфері комунікацій, а саме у Міністерстві інформаційної політики, де їй вдалося реалізувати низку цікавих та суспільно важливих проектів. Одним з них стала Студентська рада при Міністерстві інформаційної політики, яка стала платформою для комунікації, обміну ідеями для студентів з усіх ЗВО України та кадровим резервом майбутніх комунікаційників.
Гостя нашого лекторію розповіла, як їй вдалося реалізувати ряд значущих для України іміджевих проєктів, таких як «Запроси мене з війни» та «Українські амазонки», які були спрямовані на популяризацію Збройних сил України, гендерну рівність та допомагали психологічній реабілітації захисників України.
У ході лекції студенти дізналися про сучасні тренди комунікації та ефективні механізми започаткування та розвитку особистого бренду, познайомилися з особливостями побудови інформаційних кампаній. Спікерка наголосила на необхідності подання важливих для суспільства та держави ідей саме в тій формі, яка допоможе її легко сприйняти – через соціальні мережі. Facebook втрачає популярність серед молоді, на користь Tik-Tok, який дає можливість просувати власні ідеї, зокрема, й суспільно важливі.
Пані Марина поділилася власним рецептом реалізації задуманого: необхідно взяти значущу для суспільства ідею, знайти команду однодумців, створити громадську організацію та просувати цю ідею. Наприклад, завдяки ініціативі однодумців, які об’єднані у громадську організацію «Інститут культури України», вдалося включити елемент «Культура приготування українського борщу» до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини України. Зараз триває робота над його внесенням до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, саме як «українського борщу», а не «російського супу».
Спікерка також розповіла про перспективи працевлаштування студентів-міжнародників і підкреслила, що вже сьогодні студенти спеціальностей «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та «Право» ФПМВ, беруть участь у практичній реалізації низки проєктів Інституту культури України. Спікерка подякувала факультету за високий рівень підготовки, що на практиці демонструють наші студенти, які активно працюють з пані Мариною над новими ініціативами.
За підсумками проведеного напередодні лекції анкетування студентів наша запрошена гостя позитивно оцінила креативність міжнародників-початківців та запропонувала трьом авторам найкращих пропозицій сприяння в їх реалізації. При цьому, вона наголосила на суспільній цінності пропозицій студентів і їх жвавий інтерес до роботи над промотуванням української культури та національної ідентичності.
Ініціатором та модератором зустрічі була доцент кафедри Ірина Юріївна Слюсаренко. Зустріч відбулася завдяки сприянню магістранта спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Дмитра Потапова, активного учасника громадської організації «Інститут культури України» та багатьох проєктів. До студентів освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» приєдналися викладачі кафедри міжнародних відносин та міжнародного права: завідувач кафедри Ігор Володимирович Жалоба, професор кафедри Олександр Глєбович Цвєтков, доценти Ганна Мирославівна Мельник, Тетяна Василівна Ілюк, Марина Миколаївна Бессонова та старший викладач кафедри Мирослава Миколаївна Лісовська.
Студенти та викладацький склад кафедри дуже вдячні пані Марині за співпрацю, натхнення, енергію та за те, що відкрила секрети професійної діяльності для наших студентів. Ми сподіваємося на продовження співпраці!