9 грудня 2022 року студенти 4 року навчання ОП «Міжнародне право» отримали можливість долучитися до роботи Міжнародного науково-практичного круглого столу «Збройна агресія РФ проти України як виклик міжнародному правопорядку». Це стало можливим завдяки кандидату юридичних наук, старшому науковому співробітнику, доценту кафедри Інні Ворошиловій та її колегам з кафедри міжнародного права Юридичного факультету Ужгородського національного університету. Участь у заході також взяла старший викладач кафедри Оксана Каспрук.
Захід було організовано юридичними факультетами УжНУ та Карлового університету спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та приурочено до Міжнародного дня вшанування пам'яті та гідності жертв злочину геноциду та запобігання цим злочинам (11 вересня 2015 року на 69-й сесії Генеральної Асамблеї ООН була прийнята Резолюція A/RES/69/323, якою 9 грудня проголошено Міжнародним днем вшанування пам'яті та гідності жертв злочину геноциду та запобігання цим злочинам).
З вітальними словами до учасників заходу виступили заступник голови Комітету ВРУ, доктор юридичних наук, професор, академік НАН України, Заслужений юрист України Олександр Копиленко, декан Юридичного факультету УжНУ, доктор юридичних наук Ярослав Лазур та старший викладач кафедри міжнародного права юридичного факультету Карлового університету, експерт Центру з прав людини UNCE Алла Тимофеєва.
Участь у круглому столі також взяли юристи-міжнародники та викладачі ЗВО України, Чехії та Словаччини. Серед них - доктор юридичних наук, професор Тетяна Сироїд, професор кафедри Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олеся Трагнюк, доктор історичних наук, професор, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Ігор Тодоров, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат Захар Тропін та інші.
Тематичними напрямами роботи круглого столу стали питання порушення прав людини у ХХІ столітті, притягнення до відповідальності за злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту, ізолювання РФ у міжнародних організаціях, а також можливості та перспективи участі України у партнерських програмах ООН.
Дякуємо колегам за надзвичайно актуальний і корисний науково-екпертний захід!
Маємо надію на продовження співробітництва!