imgZhaloba

Професор

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор історичних наук, професор

Доктор історичних наук (2005 р.), професор (2007 р.).

Тема дисертації “Політика австрійського уряду щодо шляхів сполучення на північному сході монархії в останній чверті XVIII – на початку 70-х років ХІХ ст.” (спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія).

У 1986 р. закінчив історичний факультет Чернівецького державного

університету.

1986-1990 – бібліограф наукової бібліотеки Чернівецького державного університету, навчання в заочній аспірантурі при ЧДУ

1990-1997 – асистент, доцент на історичному факультеті кафедри історії СРСР Чернівецького державного університету / Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича

1997-2000 – навчання у докторантурі ЧНУ ім. Ю.Федьковича, стипендіат Кабінету Міністрів України «Програма сприяння молодим вченим України»

1998-1999 – наукове стажування в Австрії як стипендіата «Лізе Майтнер стипендії»

2000-2004 – доцент кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича

2002-2004 – директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Ю.Федьковича

2001-2004 – участь у міжнародному науково-дослідницькому проектові (за сприяння шведської Королівської Академії Наук): “Архітектонічна і культурна спадщина як ресурс для міського планування і міського розвитку в західноукраїнських та молдовських містах”

2003-2004 – заступник голови консультативної ради з питань охорони культурної спадщини в межах історико-культурної заповідної території м. Чернівці

жовтень 2003 – навчальна поїздка з групою студентів до Німеччини (Франкфурт/Одер, Врітцен, Берлін, Бонн, Мюнхен, Дрезден) за сприяння DAAD (на конкурсній основі)

2004-2007 – доцент, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, перший заступник директора Інституту міжнародних відносин Київського міжнародного університету

2007 – 2012 – професор, завідувач кафедри міжнародної інформації, заступник директора з наукової роботи Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету

2007 – 2014 – гостьовий професор Європейського гуманітарного університету (м. Вільнюс, Литва), курси: «Теорія міжнародних відносин», «Історія і теорія міжнародних відносин» .

березень 2015 – науково-дослідницька стипендія «Майдан» від Австрійської служби академічних обмінів (м. Відень)

2012-2017 – завідувач кафедри дипломатичної і консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України

Має понад 130 наукових публікацій.

Підготував 3 кандидатів наук.

Професійний і науковий інтерес

• сучасна дипломатична та консульська служба;
  • історія дипломатії;
  • соціально-економічна історія Габсбурзької монархії останньої чверті XVIII – початку ХХ ст.;
  • торгово-транспортна історія Центрально-Східної Європи.

Інше

Знання мов:

• українська, російська, німецька – вільно;
  • англійська, польська, румунська – пасивно.

Член спеціалізованої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук за спеціальностями “Історія України” та “Всесвітня історія” Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

Член правління Міжнародної асоціації дослідження історії залізниць.

Співголова австрійсько-української комісії істориків

Заступник Голови Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин

Голова Правління Пан’європейського Союзу України

Член Контрольної Комісії Австрійсько-Української Асоціації

Має понад 120 наукових публікації, у тому числі в наукових виданнях АвстріїНімеччиниАнгліїМолдовиРумуніїПольщіІспанії.

Основні публікації:

монографії :

1. Жалоба І.В. Інфраструктурна політика австрійського уряду на північному сході монархії в останній чверті XVIII – 60-х роках ХІХ ст. (на прикладі шляхів сполучення). – Чернівці: Книги – ХХІ, 2004. – 520 с. та

2. Жалоба І., Никифорак М. Урядування та економіка Буковини (австрійський період). – Чернівці: Зелена Буковина, 2008. – 192 с.

розділи у колективних монографіях, тематичних збірниках :

1. Across the Borders: Financing the World’s Railways in the Nineteenth and Twentieth Centuries edited by Ralf Roth and Guenter Dinhobl. – Bodmin: Ashgate, 2008. – 323 p. (P. 49-62);

2. Städte im europäischen Raum: Verkehr, Kommunikation und Urbanität im 19. und 20. Jahrhundert hrsg. von Ralf Roth. – Stuttgart: Franz Steiner Verlag, 2009. – 270 S. (S. 63-86);

3. Українсько-австрійські зустрічі. – Львів: ВНТЛ-Класика, 2011. – 348 с. (С. 90-98 (укр. і нім. мовами);

4. Eastern European railways in transition : nineteenth to twenty-first centuries / edited by Ralf Roth and Henry Jacolin, supported by Marie-Noelle Polino and August Veenendaal. – Dorchester : Ashgate, 2013. – 391 p. (P. 183-202).

5. Австрія й Україна на історичних перехрестях : наук. зб. / упоряд.: І.В. Жалоба, О.Р. Купчик, Л. В. Шпаковськи. – К.: Дипломат. акад. України при МЗС України, 2016. – 316 с. (укр. і нім. мовами)

6. Дипломатична та консульська служба у вимірі особистості. – К., 2016. – 428 c. (С. 390-402.)

7. Украинско-китайские отношения: неизвестные страницы истории и современность / Отв. ред. И.Б. Матяш; перевод на кит. язык Ю.И. Сокол / Дипломатическая академия Украины при МЗС Украины; Научное общество истории дипломатии и международных отношений. – К. : Горобец, 2016. – 184 c. (С. 151-169.)

Нагороджений Почесною відзнакою Чернівецької обласної державної адміністрації "Орден «Буковина» та почесними грамотами Крайового уряду Каринтії (Австрія).