10 березня 2023 року відбулася зустріч студентів освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів та студентів першого (бакалаврського) рівня ОП «Міжнародне право» із студентами Лейденського університету. Зустріч відбулася на запрошення кандидата філологічних наук, доцента, гостьового дослідника та лектора Гуманітарного факультету Лейденського університету (Нідерланди) Вікторії Ригованової в межах авторського курсу «Що означає бути українцем?».
Під час англомовної онлайн-зустрічі студенти обговорили питання самоідентифікації українців, значення рідної мови у її формуванні, цивілізаційного вибору українців, місця нашої держави у світовому співтоваристві. Студенти нашого університету поділились особистим досвідом переживання страшних подій війни, розповіли, як українська молодь та суспільство реагують на події, що відбуваються, як вони адаптувалися до поточних умов життя. Розповіли колегам, наскільки війна змінила їхній власний світогляд і ще більше утвердила цінність власної незалежності, української мови й ідентичності для майбутніх поколінь. З величезним інтересом студенти Лейденського університету ознайомилися із фото сучасних інсталяцій PinchukArtCentre, пов‘язаних із війною, на прикладі яких було наочно продемонстровано культурні зміни, що відбуваються сьогодні в українському суспільстві.
Величезний інтерес студентської аудиторії викликало цікаве висвітлення особливостей української історії та ідентичності, геополітичного місця України в світі від Олександра Глібовича Цвєткова, професора кафедри міжнародних відносин, доктора історичних наук, Надзвичайного та Повноважного Посланника першого класу. Підкреслена ним спільність цінностей та пріоритетів народів України та Нідерландів, їх прагнення, місце нашої держави на геополітичній карті світу та її перспективи ще раз показали зарубіжним студентам, яке значення має Україна та її перемога для усього європейського співтовариства.
Приємним підсумком зустрічі стало визначення ключових характеристик українців, які пролунали від наших колег із Лейденського університету – «Brave», «Independent», «Democracy», «Bridge».
Зустріч організовано доцентом кафедри міжнародних відносин, кандидатом історичних наук Тетяною Ілюк на запрошення лекторки курсу за ініціативи кафедри міжнародних відносин в межах діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетенцій. Підтримати студентів на зустріч прийшли також доценти кафедри міжнародних відносин Ганна Мельник та Олена Пістракевич.
Щиро дякуємо Вікторії Риговановій за зустріч і сподіваємося на продовження міжуніверситетської студентської співпраці, що є важливим містком посилення взаєморозуміння і солідарності української та європейської молоді!