У період з 13 по 23 січня 2023 р. тривала робота Всеукраїнської наукової онлайн-конференції "МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ ТА МІЖНАРОДНЕ ПРАВО В ПОСТБІПОЛЯРНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН".
У цьому році, у зв’язку з загостренням воєнних дій та обстрілів, формат проведення конференції був змінений на асинхронний на платформі Padlet. Учасники конференції мали можливість долучитися до роботи «віртуальних секцій», ознайомитися із програмою конференції, анотаціями доповідей, презентаціями колег та матеріалами наукового збірника.
Асинхронний формат дозволив мінімізувати ризики, пов’язані з відключенням електроенергії, загрозами російських повітряних атак, а також подбати про безпеку учасників, які знаходяться впритул до зони бойових дій.
Співорганізаторами конференції виступили Київський університет імені Бориса Грінченка, Запорізький національний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Київський міжнародний університет. Крім представників університетів-співорганізаторів свій інтерес до конференції виявили викладачі та науковці з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України», Університету Коменського (Словаччина), Університету Масарика (Чехія).
Одним з підсумків роботи конференції став випуск наукового збірника “Міжнародні відносини та міжнародне право в постбіполярній системі міжнародних відносин”, в основі якого - результати досліджень, проведені в рамках підготовки виступів на конференції. У науковому збірнику висвітлені питання, присвячені актуальним проблемам розвитку країн та регіонів, природі та механізмам міжнародних комунікацій, зміні безпекової парадигми у світі, а також проблемам міжнародного права та порівняльного правознавства в умовах глобалізації та інтеграції. У збірнику також презентовані роботи, які відображають перші наукові рефлексії щодо подій російсько-української війни, її витоків та активної фази 2022 р. у форматі широкомасштабної російської агресії як на фронтах, так і в тилу української території проти цивільного населення у вигляді терористичних актів. До збірника увійшли як праці науковців та науково-педагогічних представників, так і спільні дослідження здобувачів та викладачів, а також роботи молодих вчених, які були представлені студентами та аспірантами різних університетів України. До участі в конференції долучилися історики, політологи, юристи-міжнародники, філологи тощо. Цей науковий збірник побачив світ завдяки солідарності та взаємній підтримці науково-педагогічних працівників, здобувачів різних освітніх рівнів, які навіть в умовах бойових дій продовжують працювати над науковими дослідженнями, здійснюючи свій внесок до процесів консолідації української державності в умовах війни.
Ця конференція була б взагалі неможливою без захисників України!
Віримо в ЗСУ та наближаємо Перемогу разом!
З матеріалами наукового збірника можна ознайомитися за лінком
Запрошуємо стежити за анонсами наступних наукових заходів кафедри на нашій Фейсбук-сторінці
Чекаємо Вас на наших наступних наукових заходах!