23 грудня 2021 року студенти 4 курсу ОП «Міжнародне право» разом із доцентом кафедри, к. ю. н, с. н. с. Інною Ворошиловою відвідали онлайн-презентацію двох аналітичних досліджень щодо «зеленої» дипломатії України. Захід було організовано Радою зовнішньої політики «Українська призма» і Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» та проведено за підтримки Європейського Союзу і Міжнародного Фонду «Відродження» у рамках спільної ініціативи «EU4USociety».
У ході представлення першого аналітичного дослідження «Зовнішньополітичний та безпековий вимір Європейської «зеленої» політики: досвід сусідніх держав» доповідачі детально розказали, зокрема, про сучасну європейську дипломатію «зеленого курсу» в цілому, а також про досвід «зеленої» політики і кліматичної дипломатії таких держав – членів ЄС, як Румунія, Словаччина і Польща, окремо звернули увагу на екологічні аспекти зовнішньої політики Молдови, надали експертну оцінку «зеленої» діяльності Туреччини на сучасному етапі тощо. В обговоренні другого дослідження під назвою «Якою має бути екологічна та кліматична дипломатія України?» взяли участь представники як громадських організацій України, так і державних інституцій.
Під час дискусії йшлося також про досвід сусідів України у «зеленому» транзиті та уроки для Києва. Головне питання, яке намагалися вирішити аналітики в рамках проведених досліджень, – намітити шляхи підвищення ефективності «зеленої дипломатії» та найкращого забезпечення синергії зовнішньополітичних та екологічних/кліматичних цілей України.
Захід виявися вчасним і надзвичайно корисним для студентів-бакалаврантів у контексті завершення вивчення навчальної дисципліни «Міжнародне екологічне право». Зокрема, майбутні юристи-міжнародники отримали відповіді на питання щодо сучасного стану законодавчого забезпечення екологічної політики України, стану виконання Україною своїх екологічних зобов’язань за міжнародними дво- та багатосторонніми угодами, імплементації нашою державою та іншими державами світу міжнародного екологічного законодавства, а також щодо перспектив подальшої співпраці у цій сфері на міжнародному рівні.