14 вересня 2023 року студенти 3 курсу освітньої програми «Регіональні студії» разом з доцентом кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Іриною СЛЮСАРЕНКО провели практичне заняття з навчальної дисципліни «Культура народів Північної Америки та Західної Європи» у Центрі сучасного мистецтва «PinchukArtCentre». Відвідувачі мали можливість споглядати колекцію художніх робіт JR, який презентував глобальний партисипативний проєкт «Inside Out», а також відвідали персональну виставку Пьотра Армяновського «Історія стосунків», яка воскресила в пам'яті роки перед Революцією Гідності, коли країною активно ширилися соціальні рухи, російську окупацію частини території України від 2014 року та період повномасштабного вторгнення.
14 вересня 2023 року доценти кафедри міжнародних відносин Ганна МЕЛЬНИК та Ірина СЛЮСАРЕНКО разом зі студентами спеціальності "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" взяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Лінгвоцид як один з інструментів рашизму». Провідні вчені запропонували для обговорення цікаві та актуальні теми: московська політика русифікації - важлива “скрєпа” російського імперіалізму; зміна національного складу, примусове переселення як засіб позбавлення поневолених росією народів їхнього природного мовного середовища, звуження ареалу використання рідної мови; лінгвоцид в Україні за часів російської імперії; специфіка політики знищення української ідентичності періоду СРСР; теорія і практика рашизму як заперечення факту існування української мови та ідентичності та що робити Україні: форми та методи протидії рашизму. Запропоновані теми викликали жваві дискусії в аудиторії як серед відомих науковців, так і серед студентів.
20 вересня 2023 року студенти 4-го року навчання першого (бакалаврського) рівня освітньої програми «Суспільні комунікації» долучилися до організації та проведення 1-го дня Міжнародного форуму International Sustainability Forum 2023, організованого Асоціацією експертів зі сталого розвитку (ASDE). Залучення студентів відбулося в межах освітнього компоненту «PR-технології» (викладач – доцент кафедри міжнародних відносин Тетяна ІЛЮК). Студенти були долучені до організації першого дня дводенного міжнародного форуму, що проведився у Нідерландах та Україні з метою консолідації зацікавлених сторін, зокрема, бізнес-спільноти України та ЄС, задля проведення ефективної та практичної дискусії щодо того, що потрібно зробити для відновлення України.
Щиро дякуємо за можливість долучити студентів до підготовки Форуму випускниці Факультету права та міжнародних відносин, виконавчій директорці ASDE Яні КОНЬОК.
27 вересня 2023 року студенти 4-го року навчання першого (бакалаврського) рівня освітньої програми “Суспільні комунікації” разом із доцентом кафедри міжнародних відносин Тетяною ІЛЮК відвідали Польський Інститут в Києві. Візит відбувся в рамках ознайомлення з досвідом публічної дипломатії іноземних держав в процесі вивчення дисципліни “PR-технології” та в межах діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетентностей. У ході візиту студенти мали змогу особисто зустрітися з директором Польського Інституту, радником Посольства Республіки Польща у Києві п. Робертом ЧИЖЕВСЬКИМ. Під час зустрічі студенти дізналися про особливості системи публічної дипломатії Республіки Польща, організацію роботи Польського Інституту, його місію, шляхи популяризації польського культурного та наукового життя в Україні та в світі, а також обговорили нагальні виклики та проблеми у сучасних українсько-польських відносинах.
27 вересня 2023 року студенти 4-го курсу освітньої програми “Суспільні комунікації” разом з доцентом кафедри міжнародних відносин Тетяною ІЛЮК відвідали виставку Музею воєнного дитинства, організовану Музеєм спільно з Польським інститутом в Києві. Екскурсія відбулася в рамках практичного аналізу івент-інструментарію в PR-діяльності в процесі вивчення дисципліни “PR-технології” в межах діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетентностей.
Студенти отримали унікальний досвід, оскільки Музей воєнного дитинства - єдиний музей у світі, що документує свідчення тих, чиє дитинство було зруйноване війною. Перша постійна виставка Музею відкрилася в січні 2017 року в місті Сараєво за ініціативи боснійця Ясмінко Галіловича, дитячих років якого також торкнулися бойові дії. The Times назвали Музей «Лідером серед проєктів про війну та дітей».
Відвідувачі тимчасової виставки отримали змогу оглянути особисті речі, які діти асоціюють із пережитим досвідом. Пізнавальності візиту додала сесія у форматі “Питання-відповідь” із директоркою Музею п. Світланою ОСІПЧУК. Було обговорено історію проєкту, його методологію, мету, візію та цінності, ознайомлено з практичними аспектами підготовки та організації виставкових проєктів.
19 жовтня 2023 року відбулася гостьова лекція Воїна ЗСУ, професора, президента Пан’європейського союзу України, колишнього завідувача кафедри міжнародних відносин, доктора історичних наук Ігоря ЖАЛОБИ на тему «Людський вимір війни». До лекції, яка була прочитана для студентів освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії» та «Міжнародне право» першого (бакалаврського) рівня також долучилися побратими Ігоря ЖАЛОБИ – Андрій ФЛОРА (позивний «Пілот») – в минулому топовий інженер-авіаційник, що відновлював "Мрію", був у складі першого екіпажу перлини української авіації та представляв її на почесних міжнародних заходах – нині ж командир взводу, під командуванням якого воює Ігор Володимирович, та Вадим ФЕЩЕНКО (позивний «Сонік») – командир відділення, в минулому - будівельник, активіст "Свободи", співзасновник партії "Народовладдя".
Приємною несподіванкою для виступаючих стала урочиста передача Ігорю ЖАЛОБІ найвищої нагороди Київського університету імені Бориса Грінченка – медалі «За служіння людині, громаді, суспільству», професором кафедри міжнародних відносин, доктором історичних наук, Надзвичайним і Повноважним Послом Олександром ЦВЄТКОВИМ.
27 жовтня 2023 року, в рамках підготовки до онлайн-зустрічі з американськими студентами католицького університету Сетон Хол (штат Нью Джерсі, США), відбулася зустріч Клубу Спічрайтингу «ДИПЛОМАТ», участь в роботі якого прийняли здобувачі освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
У ході зустрічі кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Тетяна ІЛЮК ознайомила студентів із правилами публічного виступу в крос-культурному середовищі, розповіла про ключові проблеми промотування України в світі, разом продумали цікаві аспекти представлення нашої країни в середовищі австрійської аудиторії. Зі специфікою американської ментальності, станом розуміння України серед американського студентства, проблемами, які найбільш цікавлять американську молодь, здобувачів ознайомила доцент кафедри історії України Факультету суспільно-гуманітарних наук, кандидат історичних наук, доцент Ольга ТАРАСЕНКО.
31 жовтня 2023 року студенти освітніх програм “Суспільні комунікації” та “Регіональні студії” першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів Факультету права та міжнародних відносин взяли участь у віртуальній зустрічі з американськими студентами на тему: «Stand with Ukraine! Досвід виживання українських студентів під час російсько-української війни (2014-2023…)». Під час англомовної зустрічі українські студенти ознайомили американських колег із інформацією про Україну, поділилися власними історіями життя в умовах російської агресії та розповіли про особисті та суспільні трансформації в Україні. За допомогою презентацій та у форматі живого діалогу студенти розповіли про нашу країну, її ідентичність, прагнення і цінності українців, показали руйнівні наслідки російського вторгнення для українських міст.
Зустріч було організовано кафедрою історії України Факультету суспільно-гуманітарних наук КУБГ в рамках міжуніверситетської співпраці із католицьким університетом Сетон Хол (штат Нью-Джерсі, США). Студентів-міжнародників до зустріч підготували спільно доцент кафедри історії України Факультету суспільно-гуманітарних наук, кандидат історичних наук Наталія БАРАНОВА та доцент кафедри міжнародних відносин, керівник Інформаційно-аналітичного центру компетентностей Факультету права та міжнародних відносин, кандидат історичних наук Тетяна ІЛЮК в рамках діяльності ІАЦК ФПМВ.
02 листопада 2023 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка пройшов майстер-клас з розпису військової атрибутики, участь в якому взяли студенти трьох факультетів - Факультету права та міжнародних відносин, Факультету журналістики та Факультету образотворчого мистецтва і дизайну. Реалізація проєкту відбувається в форматі міжфакутетської кооперації у рамках підготовки виставки «Місця щасливих людей» до Всеукраїнського дня студента.
Ініціатива проєкту започаткована студентами 4-го курсу освітньої програми «Суспільні комунікації» та реалізовується в рамках практикоорієнтованого навчання з освітнього компоненту «PR-технології» (викладач - доцент кафедри міжнародних відносин, керівник Інформаційно-аналітичного центру компетентностей ФПМВ, кандидат історичних наук Тетяна ІЛЮК). Практична реалізація студентської ініціативи стала можливою завдяки організаційному сприянню і допомозі адміністрації Факультету журналістики, Факультетів права та міжнародних відносин, Факультет образотворчого мистецтва і дизайну. Окрема вдячність офіцерам Національної гвардії України, які відвідали захід задля того, щоб ще раз перевірити і підтвердити безпечність використання усіх робочих матеріалів.
09 листопада 2023 року у Центрі компетентностей «Дипломатично-протокольна служба» відбулося практичне заняття з дисципліни «Дипломатичний протокол та етикет» за участю Надзвичайного і Повноважного Посла України, Представника України при ООН (1997-2001 рр., 2015-2019 рр.), Посла з особливих доручень Міністерства Закордонних Справ України Володимира Юрійовича ЄЛЬЧЕНКА.
Студенти освітніх програм «Регіональні студії», «Суспільні комунікації» та «Міжнародне право» мали можливість обговорити із дипломатом-практиком різні аспекти діяльності української дипломатії в ООН та США, ознайомитись із механізмом узгодження позицій країн під час голосування в ООН.
14 листопада 2023 року кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародних відносин, куратор групи СКб-1-22.4Од Ганна МЕЛЬНИК разом зі студентами спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії” відвідали відкриття нового сезону "Осінь-2023" театру "Борисфен". Глядачі насолоджувались виставою "Оноре, а де Бальзак?".
17 листопада 2023 року відбулося практичне заняття за участю директора Програми російських і білоруських студій ГО «Рада зовнішньої політики «Українська призма», к.і.н. Ярослава ЧОРНОГОРА на тему: «Практика політичного аналізу від Ради зовнішньої політики «Українська призма». Під час практичного заняття здобувачі ознайомилися із засадами практичної діяльності профільних аналітичних центрів, методами підготовки аналітичних продуктів, та безпосередньо із практикою написання традиційного і всеохопного щорічного аналізу зовнішньої політики України від «Української призми». Спікер розповів про індикатори дослідження, ознайомив із принципами підготовки структури конкарду, поділився секретами написання та складнощами проведення досліджень в умовах війни росії проти України.
Заняття було проведене в рамках вивчення дисципліни «Зовнішня політика та проблеми національної безпеки» (складова блоку «Основи міжнародної політичної аналітики») для здобувачів другого курсу освітніх програм «Регіональні студії», із запрошенням студентів ОП «Суспільні комунікації» першого (бакалаврського) рівня в рамках діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетентностей ФПМВ. Організатором заходу виступила доцент кафедри міжнародних відносин, керівник Інформаційно-аналітичного центру компетентностей ФПМВ, к.і.н. Тетяна ІЛЮК. Співмодератором заходу виступила доцент кафедри міжнародних відносин, к.і.н., доцент Ірина СЛЮСАРЕНКО.
13-17 листопада 2023 року студенти 2-го курсу ОП «Суспільні комунікації» Юлія МОГИЛА, Варвара ШНЯКІНА, Валерія СКОРИК та доцент кафедри міжнародних відносин, к.і.н. Тетяна ІЛЮК прослухали курс лекцій та воркшопів «Освітня лабораторія для українських зовнішньополітичних експертів та інфлюєнсерів», ініційований громадською організацією «Центр міжнародної безпеки» у співпраці з Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС і KSN communications за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".
Учасниками курсу стали студенти та освітяни українських ВНЗ, експерти аналітичних центрів України, державні службовці з низки регіональних ОДА (Вінниці, Харкова, Чернігова, Одеси). Приємно було бачити серед колег і випускників нашої кафедри попередніх років Олену МАРЧЕВСЬКУ (ОП «Суспільні комунікації») та Дмитра ВОЛЯНИКА (ОП «Регіональні студії»).
Серед спікерів курсу – представники МЗС і Мінцифри; консультанти зі стратегічних комунікацій і медіа; експерти і аналітики з питань зовнішньої політики та інформаційної безпеки України; режисери, сценаристи та креативники, зокрема з українських інформаційних платформ і брендів (United24.Media, WAW, Дія).
17 – 24 листопада 2023 року у Галереї Віктора Огнев‘юка демонструвалася виставка-презентація студентського проєкту «Місця щасливих людей», присвячена Всеукраїнському дню студентства. Проєкт було підготовлено і реалізовано студентами трьох факультетів - Факультету права та міжнародних відносин, Факультету журналістики та Факультету образотворчого мистецтва і дизайну. Реалізація проєкту відбувалася в кілька етапів у форматі практикоорієнтованого навчання та міжфакутетської кооперації у рамках підготовки виставки «Місця щасливих людей».
Цім проєктом українське студентство, на долю якого випали такі непрості часи, декларує, що воно продовжує жити, навчатися, творити, робити усе задля власного розвитку, наближення Перемоги та допомоги тим, хто їх захищає. Фотоекспозицією студенти змушують відвідувачів повернутися до їхніх щасливих місць і відчути ноти болю і надії на завершення війни. Представлені експонати, також презентують прагнення молоді до миру і їх внесок у спільну Перемогу над ворогом. Студенти різних курсів і факультетів перетворили об’єкти війни в символи краси і миру, які будуть передані волонтерам задля підтримки частин ЗСУ.
Ініціатива проєкту була започаткована студентами 4-го курсу освітньої програми «Суспільні комунікації» та реалізовується в рамках практикоорієнтованого навчання з освітнього компоненту «PR-технології» (викладач – доцент кафедри міжнародних відносин, керівник Інформаційно-аналітичного центру компетентностей ФПМВ, к.і.н. Тетна ІЛЮК). Кураторами проєкту від Факультету права та міжнародних відносин виступили заступник декана із науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи, к.і.н. Наталія БАРАНОВА та доцент кафедри міжнародних відносин, к.і.н. Тетяна ІЛЮК. Практична реалізація студентської ініціативи стала можливою завдяки спільній роботі здобувачів трьох структурних підрозділів та організаційному сприянню і допомозі адміністрації Факультету журналістики, Факультетів права та міжнародних відносин та Факультет образотворчого мистецтва і дизайну, а також завдяки конструктивній співпраці із кураторами від факультетів-партнерів, з якими ми цей проєкт реалізовували
21 листопада 2023 року кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародних відносин, куратор групи СКб-1-22.4Од Ганна МЕЛЬНИК провела зі здобувачами 2 року навчання освітньої програми “Суспільні комунікації” бесіду з нагоди Дня Гідності та Свободи. Куратор наголосила на тому, що цього дня минає 10 років від початку Революції гідності, коли на підтримку проєвропейського курсу розпочались мітинги на всій території України. Саме так українці відповіли на рішення влади припинити курс на євроінтеграцію і скасувати процес підготовки до підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. На відміну від подій Помаранчевої революції 2004 р., під час Революції гідності українці заплатили своїм життям за свою позицію і вибір. Сьогодні в умовах повномасштабної війни росії проти України ми продовжуємо боротись за свою свободу та незалежність і ми переможемо! Слава Україні! Слава ЗСУ!
21 листопада 2023 року кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародних відносин, куратор групи СКб-1-22.4Од Ганна МЕЛЬНИК разом зі здобувачами 2 року навчання освітньої програми “Суспільні комунікації” відвідали виставку “Місця щасливих людей”, яку організували студенти-грінченківці, які незважаючи на умови воєнного стану, мають сили мріяти і бажання творити добро.
05 грудня 2023 року студенти 3 курсу освітньої програми «Регіональні студії» під час семінару, присвяченого основам аналізу даних, з’ясували як за допомогою даних та їх візуалізації можна ефективно доносити інформацію до цільової аудиторії. Студенти дізналися про відкриті дані, які вимоги до них існують, де їх знайти, ознайомилися із основами їх структурування та аналізу. На прикладі проєктів, які втілюють Texty.org.ua, усі присутні змогли переконатися у можливості створити потужну дата-журналістику на основі філігранного володіння даними.
Семінар провела доцент кафедри міжнародних відносин Ірина СЛЮСАРЕНКО в межах проєкту від Асоціації з міжнародних питань (АМО). Захід відбувся рамках функціонування Інформаційно-аналітичного центру Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка.
07 грудня 2023 року професор кафедри міжнародних відносин Олександр ЦВЄТКОВ та доценти кафедри міжнародних відносин Олена БРАЙЧЕВСЬКА і Ганна МЕЛЬНИК, а також студенти 2 курсу освітньої програми “Суспільні комунікації” відвідали лекцію "Воєнна дипломатія та зовнішня комунікація України", яку провів у Київській школі економіки Георгій ТИХИЙ, радник з комунікацій міністра закордонних справ України.
15 грудня 2023 року доценти кафедри міжнародних відносин Олена БРАЙЧЕВСЬКА і Ганна МЕЛЬНИК, а також студенти спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії” відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла України в Японії Сергія КОРСУНСЬКОГО “Як нації відновлюються: досвід Східної Азії”.
22 грудня 2023 року, у День працівників дипломатичної служби України, Рада зовнішньої політики "Українська призма" провела дискусію «Глобальні тренди 2024: сценарії розвитку міжнародної системи і вплив на Україну». Захід відвідав студент 2-го курсу освітньої програми «Суспільні комунікації» Денис ЮРКОВСЬКИЙ.
26 грудня 2023 року здобувачі другого та третього років навчання освітніх програм першого (бакалаврського) рівня «Регіональні студії» та «Суспільні комунікації» на запрошення Аналітичного центру балканських досліджень відвідали гостьову відкриту лекцію в рамках Міжнародної сертифікатної програми з балканістики. Гостьовим лектором був третій секретар Посольства України в Республіці Північна Македонія Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ. Лекція була спрямована на розкриття особливостей культурної та публічної дипломатії України, яка на думку гостя останнім часом істотно наблизилася до європейських стандартів. Участь здобувачів у цьому заході відбулася завдяки підтримці контактів з Аналітичним центром балканських досліджень доцентом кафедри міжнародних відносин, к.і.н.Мариною БЕССОНОВОЮ.
27 січня 2024 року студент 2-го курсу освітньої програми «Суспільні комунікації» Денис ЮРКОВСЬКИЙ долучився до тренінгу з основ надання домедичної допомоги "ФРІмед", який організувала ГО "Фундація регіональних ініціатив" у співпраці з Товариством Червоного Хреста. Тренінг проводили медичні працівники ТЧХ, які ознайомили учасників заходу з будовою турнікету та навчили накладати його при пораненнях кінцівок. Також був розглянутий алгоритм здійснення серцевої реанімації до прибуття кваліфікованого медичного персоналу та ознайомлено учасників із складом індивідуальної аптечки.
29 січня 2024 року здобувач освітньої програми «Суспільні комунікації» першого (бакалаврського) рівня Денис ЮРКОВСЬКИЙ відвідав з профорієнтаційною метою свою рідну школу, яка називається НВК №141 «ОРТ» м. Києва. Денис провів зустріч з учнями 10-х та 11-х класів, розповів їм про структуру Університету Грінченка, організацію освітнього процесу на Факультеті права та міжнародних відносин, зокрема на освітніх програмах «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» та ознайомив школярів з особливостями цікавого студентського життя на факультеті.
09 лютого 2024 року відбулася спільна презентація наукових видань “Заборонити рашизм” (В.Огнев’юк (світлої Пам'яті), В.Андрєєв, В.Брехуненко, М.Відейко, Б.Гуменюк, І.Гирич, Л.Масенко, Ю.Митрофаненко, В.Огризко, О.Палій, В.Піскун, П.Полянський, В.Сергійчук, П.Чернега; за заг.ред. В.Піскун) та “Просторові межі українського світу: комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI–XVIII ст.)” (В.Брехуненко, П.Бойко, А. Заяць). Онлайн подія відбулася в контексті співробітництва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка з Українським вільним університетом (м. Мюнхен, ФРН), як один з напрямів академічної та наукової співпраці, а також як складова інтенсифікації наукового співробітництва.
Презентацію відвідали студенти освітніх програм “Суспільні комунікації” та “Регіональні студії” першого та другого освітніх рівнів, завідувач кафедри міжнародних відносин Василь ЯБЛОНСЬКИЙ, професор кафедри Олександр ЦВЄТКОВ, доцент кафедри Ганна МЕЛЬНИК, викладач кафедри Вікторія КОВАЛЬЧУК. Під час дискусії обговорили цілісність та окремішність української історії, дискутували питання формування потужної політичної суб'єктності України. Говорили про переспективи презентації наукових доробків на міжнародному рівні та майбутні спільні проєкти двох провідних університетів.
У рамках громадського обговорення проєкту освітньої програми «Суспільні комунікації» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 11 березня 2024 року відбулося спілкування зі здобувачами 2-го року навчання ОП «Суспільні комунікації». Гарант ОП доцент кафедри міжнародних відносин Ірина СЛЮСАРЕНКО ознайомила здобувачів з процесом оновлення освітніх програм, необхідністю відповідності освітньої програми вимогами Стандарту вищої освіти спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», параметрами забезпечення якості вищої освіти та власне проєктом оновлення освітньої програми.
11 березня 2024 року студентки 3 курсу освітньої програми «Суспільні комунікації» спільно з доценткою кафедри міжнародних відносин, кандидаткою історичних наук, доценткою Іриною СЛЮСАРЕНКО відвідали онлайн-лекцію Оксани МОРОЗ на тему «Як росія демотивує українців. Аналіз інформаційних операцій». У зустрічі взяли участь студенти та викладачі з Черкас, Дніпра, Сум, Чернівців, Миколаєва та інших ЗВО Києва.
Можливість поспілкуватися з відомою комунікаційницею, засновницею волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем», дозволила не лише поглибити знання, уміння аналізу інформаційних операцій, кризових комунікацій, але й стала ще одним прикладом для розуміння можливостей побудови власної кар’єрної траєкторії та студентів, які навчаються за освітньою програмою «Суспільні комунікації».
12 березня 2024 року студент 2-го курсу ОП «Суспільні комунікації» Денис ЮРКОВСЬКИЙ взяв участь у онлайн-конференції "Міжнародні відносини і світова політика: нові тренди переосмислення минулого", яка була проведена Запорізьким національним університетом. Денис виступив з доповіддю на тему "Сучасні інформаційно-комунікаційні технології у міжнародних відносинах: можливості та загрози", в якій було розглянуто особливості використання соціальних мереж у дипломатичній службі та небезпеки, пов'язані з такими технологіями впливу в соціальних медіа, як боти, діпфейки, фейки та маніпуляції.
У період 23 лютого – 03 березня 2024 року студентка 3-го курсу ОП «Суспільні комунікації» Анастасія МОНАЧИНА взяла участь у проєкті «SPEAK UP! Every voice is matters» в рамках програми молодіжного обміну Erasmus+ у Польщі (Trzcińsko). В рамках проєкту комунікували представники молоді з України, Польщі, Чехії, Франції, Сакартвело, Іспанії, Албанії та Сербії.
Українська команда ознайомила присутніх із ситуацією в нашій країні і дуже вдячна кожному учаснику, хто виявив інтерес поспілкуватись про війну та висловив слова підтримки. Українська молодь також скористалась можливостями цього обміну та привезли листівки, на яких усі охочі могли написати слова підтримки, подяки та вдячності нашим військовим. Хтось писав англійською, хтось французькою, а хтось спробував навіть українською! Вже зовсім скоро ці листівки поїдуть на передову!
17 березня 2024 року студенти 1-3 курсів факультету права та міжнародних відносин долучились до події “Мистецтво для Миру” в рамках проекту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Захід був організований Діаною ШАЛАШНОЮ, магістранткою ОП “Суспільні комунікації” та координатором випускників програми FLEX в Американських Радах з міжнародної освіти, разом з командою випускників програми FLEX.
25 березня 2024 року відбувся воркшоп-практикум «Інформаційно-аналітична діяльність в експертному середовищі: практичний вимір (на прикладі діяльності Асоціації експертів зі сталого розвитку)» для здобувачів другого курсу освітньої програми «Суспільні комунікації» першого (бакалаврського) рівня від членкині Ради випускників Факультету права та міжнародних відносин, виконавчої директорки Асоціації експертів зі сталого розвитку Яни КОНЬОК.
Під час воркшопу здобувачі мали змогу долучитися до вирішення практичних завдань, поділитися власними напрацюваннями в контексті впровадження цілей сталого розвитку, розповісти про свої навики аналітичної роботи, а також спробували змоделювати процес галузевої експертизи та сформувати структуру власного дослідження, яке планують реалізувати у партнерстві із Асоціацією в рамках діяльності Центру компетентностей ФПМВ «Інформаційно-аналітичних центр» при кафедрі міжнародних відносин. Зустріч була організована доценткою кафедри міжнародних відносин, кандидатом історичних наук, керівницею Інформаційно-аналітичного центру Тетяною ІЛЮК.
22 березня 2024 року студент 2-го року навчання освітньої програми "Суспільні комунікації" першого (бакалаврського) рівня Денис ЮРКОВСЬКИЙ відвідав лекцію на тему "Євроінтеграція - твоя участь важлива", яку організувала ГО "Солідарна Молодь" у співпраці з Українсько-данським молодіжним домом. Лектором стала віце-президентка Європейського демократичного студентства, що є студентською організацією Європейської народної партії, найбільшої політичної сили ЄС, Ірина ШАТОХІНА. Спікерка розповіла про особливості вступу України та Молдови до Європейського Союзу, детальніше описавши всі етапи набуття членства. Також лекторка окреслила можливості впливу молоді на політичні процеси в ЄС та Україні, пов'язані з євроінтеграцією.
15 квітня 2024 року студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» разом із завідувачем кафедри міжнародних відносин, доктором історичних наук Василем ЯБЛОНСЬКИМ відвідали лекцію Співдиректора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, кандидата філософських наук Михайла ПАШКОВА, на тему «Зовнішня політика України в умовах війни: особливості і пріоритети».
У ході зустрічі було обговорено основні проблеми зовнішньополітичних процесів й тенденцій у світі, їхній вплив на Україну. Михайло Пашков детально виклав основні глобальні й регіональні чинники, які напряму та опосередковано впливають на забезпечення Україною власних національних інтересів. Також було проаналізовано пріоритети зовнішньої політики України на 2024 рік та специфіку української воєнної дипломатії з початком повномасштабного вторгнення.
У ході лекції студенти також ознайомилися з аналітичною діяльністю Разумков Центру в сфері зовнішньої політики. Під час зустрічі експерт зупинився на основних аспектах підготовки аналітичних досліджень з міжнародних відносин за умов змін геополітичної ситуації.
16 – 20 квітня 2024 року здобувачі бакалаврських освітніх програм «Регіональні студії» та «Суспільні комунікації» долучилися до Трансатлантичної студентської дискусії, ініціаторами якої стали професори Південного університету Джорджії (США) Яцек Любецький (Dr. Jacek Lubecki) та Університету Коменського (Словацька республіка) Дейв Рейкхард (Dr. Dave Reichardt). У Трансатлантичній студентській дискусії, яка проходила у форматі кількох сесій, взяли участь студенти з США, Словацької республіки та України, які в рамках кожної сесії поділялися на пропорційні міні-групи, де власне і відбувалася дискусія.
Здобувачі мали можливість послухати позицію своїх закордонних колег, висловити свою точку зору, роз’яснити різницю між українськими та російськими наративами, та окреслити особливості життя та навчання в умовах війни. Майбутні міжнародники отримали можливість попрактикувати спілкування іноземною мовою (англійською) з носіями мови, застосувати здобуті під час навчання знання та навички на практиці.
Співмодератором роботи сесій була доцент кафедри міжнародних відносин Марина БЕССОНОВА, яка ініціювала та організувала підготовку та участь здобувачів бакалаврських освітніх програм «Регіональні студії» та «Суспільні комунікації» у цій дискусії.
26 квітня 2024 року відбулася зустріч студентів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка зі студентами Лейденського університету на тему "Next-Gen Insights: Unveiling Ukrainian Identity for the Modern Era". Зустріч відбулася на запрошення кандидата філологічних наук, доцента, гостьової дослідниці та лекторки Гуманітарного факультету Лейденського університету (Нідерланди) Вікторії РИГОВАНОВОЇ у межах авторського курсу «What Does it Mean to Be Ukrainian".
Здобувачі освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 291 «Міжнародні відносини суспільні комунікації та регіональні студії», випускниця освітньої програми «Суспільні комунікації» Катерина Гетманенко, а також запрошені бакалавранти та аспіранти кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Факультету журналістики розповіли студентам Лейденського університету про власне усвідомлення української ідентичності, нашої культурної самобутності, власне переживання війни та мультикультурність сучасної України.
Під час англомовної онлайн-зустрічі студенти обговорили питання самоідентифікації українців, ставлення до російської сторони, вплив війни на повсякденні реалії та їх сприйняття, відмінність ставлення різних поколінь до розпочатої агресії, бачення допомоги Україні на довгострокову перспективу. Для більш наочної ілюстрації багатогранності життя людей в столиці України сьогодні студенти-комунікаційники продемонстрували гостям спеціально підготовлений відеоролик.
Зустріч організовано доцентом кафедри міжнародних відносин, кандидатом історичних наук Тетяною ІЛЮК на запрошення лекторки курсу за ініціативи кафедри міжнародних відносин в межах діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетенцій ФПМВ. З особливостей української історії та ідентичності, геополітичного місця України в світі нідерландських студентів ознайомив професор кафедри міжнародних відносин, доктор історичних наук, Надзвичайний та Повноважний Посланник першого класу Олександр ЦВЄТКОВ.
16 травня 2024 року кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародних відносин Ганна МЕЛЬНИК зустрілась зі здобувачами 2 курсу освітньо-професійної програми «Суспільні комунікації» на кураторську годину з нагоди Дня вишиванки. Учасники зустрічі вдягнули свої найгарніші вишиванки, обговорили особливості української вишиванки та її роль в ідентифікації українців та в їх об’єднанні у всьому світі.
03 червня 2024 року кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин, куратор групи СКб-1-23.4Од Тетяна ІЛЮК провела зі здобувачами 1 року навчання освітньої програми “Суспільні комунікації” виїздну кураторську годину #КиївськимиСтежками.
Здобувачі прогулялися красивими місцями Оболонської набережної, пройшлися нещодавно відкритим новим пішохідним мостом, який з’єднує рекреаційну зону столиці з набережною Оболоні та парком «Наталка», відвідали рекреаційну зону «Острів Оболонь». Під час екскурсії студентів було ознайомлено з історією Оболонського району, продемонстровано нові інфраструктурні об’єкти, наголошено на важливості культури побуту та дозвілля, як частини європейськості нашого народу.
Куратор принагідно ознайомила майбутніх міжнародників з такими формами співпраці як співпраця на рівні міст-побратимів. Було наголошено на важливості міжнародного співробітництва на муніципальному рівні з метою успішної реалізації як інфраструктурних, так і культурних, освітніх і соціальних проєктів, а також підкреслено значення підтримки Києва зарубіжними партнерами під час війни і значення муніципальної співпраці задля повоєнної відбудові міст України.
13 червня 2024 року доцентами кафедри міжнародних відносин Іриною СЛЮСАРЕНКО та Тетяною ІЛЮК було проведено зустріч на тему: «Мистецтво публічної презентації наукових робіт» зі студентами 4 курсу освітньої програми «Суспільні комунікації»..
Під час зустрічі кандидат історичних наук, доцент, гарант ОП «Суспільні комунікації» Ірина СЛЮСАРЕНКО ознайомила студентів із правилами публічного виступу та специфікою проведення публічних захистів презентацій, розповіла про протокольні моменти коректного представлення та риторичні прийоми, що сприяють ефективній публічній комунікації. Міні ворк-шоп із підготовки якісних презентацій атестаційних досліджень для студентів провела кандидат історичних наук, керівник Інформаційно-аналітичного центру ФПМВ Тетяна ІЛЮК. Вона ознайомила здобувачів із особливостями якісної візуальної презентації своїх наукових доробків, висвітлила ключові аспекти підготовки презентаційних матеріалів та ознайомила з правилами оформлення презентацій.
Зустріч проводилася в рамках ініціативи Клубу спічрайтингу «ДИПЛОМАТ» в рамках діяльності Інформаційно-аналітичного центру ФПМВ при кафедрі міжнародних відносин.
17-18 червня 2024 року відбувся другий етап атестації у форматі публічного захисту бакалаврських робіт, який став успішним завершенням атестації здобувачів четвертого курсу першого (бакалаврського) рівня освітньої програми «Суспільні комунікації».
Беззаперечна актуальність усіх бакалаврських досліджень, більшість з яких має прикладний характер, використання значного масиву даних на основі аналізу джерел та наукових досліджень, широке залучення іномовних джерел, логічність висновків, рекомендацій засвідчили високий рівень фахової підготовки бакалаврів з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій.
Упродовж 19-20 червня 2024 р. відбувся завершальний етап атестації здобувачів освітньої програми «Регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – захист бакалаврських робіт.
Захист бакалаврських робіт став не просто своєрідним звітом про виконане дослідження, а й тим майданчиком, на якому студенти змогли продемонструвати свою здатність до розв’язання складних спеціалізованих задач у сфері політичних, соціально-економічних, безпекових, культурних та інших відносин між державами та іншими суб’єктами міжнародних відносин; довести наявність сформованих упродовж навчання на освітній програмі відповідних компетентностей в рамках спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»; спроможність до подальшого навчання, професійного зростання та саморозвитку.