27 вересня 2022 року року першокурсники освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» відвідали музей Бориса Грінченка. Під час екскурсії, яку провела кандидат наук з державного управління, доцент кафедри Олена ПІСТРАКЕВИЧ, студенти отримали можливість більше дізнатися про життя Бориса Грінченка, його творчий шлях, філософію та особистісне становлення.
10 березня 2023 року відбулася англомовна зустріч із студентами Лейденського університету студентів освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів та студентів першого (бакалаврського) рівня ОП «Міжнародне право». Зустріч організовано доцентом кафедри міжнародних відносин, кандидатом історичних наук Тетяною ІЛЮК на запрошення кандидата філологічних наук, доцента, гостьового дослідника та лектора Гуманітарного факультету Лейденського університету (Нідерланди) Вікторії РИГОВАНОВОЇ в межах її авторського курсу «Що означає бути українцем?».
Під час онлайн-зустрічі студенти обговорили питання самоідентифікації українців, значення рідної мови у її формуванні, цивілізаційного вибору українців, місця нашої держави у світовому співтоваристві. Наші студенти поділились особистим досвідом переживання страшних подій війни, розповіли, як українська молодь та суспільство реагують на події, що відбуваються, як вони адаптувалися до поточних умов життя. Про особливості української історії та ідентичності, геополітичне місце України в світі розповів професор кафедри міжнародних відносин, доктор історичних наук, Надзвичайний та Повноважний Посланник першого класу Олександр ЦВЄТКОВ.
Зустріч сприяла вдосконаленню студентами практичних навиків крос-культурної комунікації в межах діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетенцій.
31 березня 2023 року відбулася онлайн лекція-інструктаж щодо поводження із вибухонебезпечними предметами, яку відвідали студенти-міжнародники. Під час лекції фахівець відділу навчання ризикам та взаємодії з громадськістю з питань протимінної діяльності Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС Юлія ГОРЛЕНКО ознайомила присутніх із ключовими видами мінно-вибухових предметів, присутніх сьогодні на території України, розповіла про принципи дії небезпечного провіанту, наголосила на важливості дотримання правил мінної безпеки та уникненні контакту із небезпечними предметами.
12 квітня 2023 року відбулася гостьова онлайн-лекція Третього секретаря Посольства України в Республіці Північна Македонія, PhD Володимира ВЕРБИЦЬКОГО на тему «Основні аспекти та практичний вимір публічної дипломатії: український досвід» для студентів ОП «Суспільні комунікації» першого (бакалаврського) освітнього рівня із залученням студентів ОП «Регіональні студії» та студентів другого (магістерського) освітнього рівня. Головною темою зустрічі стало обговорення концептуальних засад та практичного виміру публічної дипломатії України, специфіки роботи дипломата та особливостей дипломатичної діяльності в процесі просування національних інтересів України за кордоном та формування позитивного іміджу.
Лекція відбулася на запрошення доцента кафедри міжнародних відносин Тетяни ІЛЮК в рамках діяльності Інформаційно-аналітичного центру компетентностей та стала продовженням ініціативи кафедри міжнародних відносин «Рандеву з професіоналом».
27 квітня 2023 року відбувся вебінар-практикум «Міжкультурні комунікації у міжнародних компаніях» для здобувачів другого курсу освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня від члена Ради випускників Факультету права та міжнародних відносин Дмитра ПОТАПОВА, випускника спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», спеціаліста у сфері комунікацій, менеджера з брендингу та глобальних комунікацій у ГО «Інститут культури України», студента програми МВА у Université de Lorraine, Франція. Дмитро розповів про особливості міжкультурної комунікації в різних культурах, навів конкретні приклади невдач, яких міжнародні компанії зазнавали із просуванням власних продуктів, оскільки не враховували специфіку суспільно-культурного контексту цих країн. Захід відбувався двома мовами: українською та англійською. Дмитра ПОТАПОВА запросила доцент кафедри міжнародних відносин, кандидат історичних наук, доцент Ірина СЛЮСАРЕНКО.
05 травня 2023 року здобувач освітньої програми «Суспільні комунікації» першого (бакалаврського) рівня Денис ЮРКОВСЬКИЙ відвідав з профорієнтаційною метою свою рідну школу, яка називається НВК No141 «ОРТ» м. Києва. Денис провів зустріч з 11-м класом, розповів їм про структуру Університету Грінченка, організацію освітнього процесу на Факультеті права та міжнародних відносин, зокрема на освітніх програмах «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» та ознайомив школярів з умовами вступу в 2023 р. Запрошуємо наших майбутніх вступників здобути вищу освіту на освітніх програмах «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня. Ініціювала захід куратор групи СКб-1-22.4Од кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Ганна МЕЛЬНИК.
11 травня 2023 року студенти Факультету права та міжнародних відносин разом із завідувачем кафедри міжнародних відносин Василем ЯБЛОНСЬКИМ та кураторами академічних груп, доцентами кафедри Оленою БРАЙЧЕВСЬКОЮ, Ганною МЕЛЬНИК та Тетяною ІЛЮК відвідали презентацію книги «Заборонити рашизм». З великим інтересом студенти поспілкувалися з авторами першого науково-публіцистичного видання, у якому дається визначення рашизму як ідеології та суспільної практики сьогодення, отримали відповіді на питання щодо витоків і методів російського експансіонізму, гегемонізму щодо України й решти Європи та усього світу.
Продовжуємо “Профорієнтацію від студентів”: здобувачі освітньо-професійної програми “Суспільні комунікації” першого (бакалаврського) рівня Джурик Орест та Курильчик Назарій провели профорієнтаціний захід у Березнівському економіко-гуманітарному ліцей для 10 та 11 класів. Розповідали про етапи вступу та подання документів, структуру Університету та специфіку навчання на спеціальності “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”.
16 травня 2023 року, в рамках підготовки до онлайн-дискусії студентів Факультету права та міжнародних відносин із представниками університетів Австрії, відбулася зустріч Клубу Спічрайтингу «ДИПЛОМАТ». В ході зустрічі кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Тетяна ІЛЮК ознайомила студентів із правилами публічного виступу в крос-культурному середовищі, розповіла про ключові проблеми промотування України в світі, разом продумали цікаві аспекти представлення нашої країни в середовищі австрійської аудиторії. Зі специфікою австрійської ментальності, станом розуміння України в Австрії, проблемами, які найбільш цікавлять австрійськиу молодь, здобувачів ознайомила голова ГО Paneuropa Kyiv (“Пан’європейська молодь Київщини”), членкиня Ради випускників Факультету права та міжнародних відносин Анастасія ГАЦЕНКО.
17 травня 2023 року студенти Факультету права та міжнародних відносин долучилися до встановлення рекорду «Наймасовіша підтримка Дня вишиванки в одночасному формуванні флешмобу», ініційованого Молодіжною радою при Міністерстві закордонних справ України у партнерстві з ГО "Всесвітній день вишиванки". Рекорд було зафіксовано Book World Records. У формуванні української частини флешмобу, – слова « UKRAINE», – разом з колективом Міністерства закордонних справ України, долучилися і студенти освітніх програм «Суспільні комунікації», «Регіональні студії», «Міжнародне право», «Право» та доцент кафедри міжнародних відносин Тетяна ІЛЮК. За можливість взяти участь у такому важливому та цікавому заходу дякуємо нашим стейкголдерам-членкиням Ради випускників Олександрі РЯБОКІНЬ та Яні КОНЬОК.
18 травня 2023 року куратор групи СКб-1-22 кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Ганна МЕЛЬНИК провела захід з нагоди Дня вишиванки. Здобувачі 1 курсу, які навчаються на освітній програмі “Суспільні комунікації” першого (бакалаврського) рівня обговорили історію виникнення вишиванки, значення візерунків і роль вишиванки в житті українців, як на побутовому, так і на державному рівні.
18 травня 2023 року в рамках Фестивалю науки Київського університету імені Бориса Грінченка на Факультеті права та міжнародних відносин в онлайн форматі відбулася ІІ студентська наукова конференція «Актуальні проблеми міжнародних відносин та міжнародного права». Заявки на участь у конференції подали 63 здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії», що готують фахівців по спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а також здобувачі освітньої програми «Міжнародне право», спеціальність 293 «Міжнародне право». Організатором конференції виступила кафедра міжнародних відносин, до якої долучилася кафедра міжнародного права, європейської та євроатлантичної інтеграції Факультету права та міжнародних відносин. Через постійні загрози обстрілів з боку держави-агресора конференція проходила в онлайн форматі.
18 травня 2023 року здобувачі бакалаврської освітньої програми «Регіональні студії» мали нагоду прослухати гостьову лекцію професорки Загребського університету з Факультету політичних наук Лідії КОС-СТАНІШІЧ. Англомовна лекція була присвячена країнам Латинської Америки та історичній ретроспективі європейського впливу на сучасний розвиток країн регіону. Гостьова лекція хорватської колеги відбулася на запрошення доцента кафедри міжнародних відносин Марини БЕССОНОВОЇ та стала продовженням академічної співпраці із Загребським університетом.
19 травня 2023 року, за ініціативи кафедри міжнародних відносин, відбулася зустріч відносин із представниками Віденського університету, Центрально-Європейського університету та іншими зацікавленими учасниками з Австрії здобувачів освітніх програм “Суспільні комунікації” та “Регіональні студії”. Проведення цієї зустрічі стало можливим завдяки активній співпраці кафедри зі стейкголдерами ГО Paneuropa Kyiv (“Пан’європейська молодь Київщини”) та особисто членкинею Ради випускників, головою ГО Paneuropa Kyiv Анастасією ГАЦЕНКО.
Під час англомовної зустрічі, головна тема якої була «Українська молодь: сила, здобута під час війни», українські студенти ознайомили австрійських колег з інформацією про Україну, її культуру, ідентичність та суспільні трансформації. Глибше розкрити особливості української історії та ідентичності, геополітичне місце України в світі дозволило професійне висвітлення від професора кафедри міжнародних відносин, доктора історичних наук, Надзвичайного та Повноважного Посланника першого класу Олександра ЦВЄТКОВА.
Модератором та натхненницею зустрічі стала здобувачка 4-го року навчання ОПП “Суспільні комунікації” першого (бакалаврського) рівня Діана ШАЛАШНА. Зустріч організовано доцентом кафедри міжнародних відносин, керівником Інформаційно-аналітичного центру компетентностей Факультету права та міжнародних відносин, кандидатом історичних наук Тетяною ІЛЮК в рамках діяльності Центру.
19 травня 2023 року кафедрою міжнародних відносин Факультету права та міжнародних відносин проведена зустріч зі студентами 4 курсу освітніх програм: «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» з метою надання інформації про програми другого (магістерського) рівня. Заступник завідувача кафедри, кандидат історичних наук, доцент Ганна МЕЛЬНИК розповіла студентам про унікальність освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» другого (магістерського) рівня, ліцензійних обсяг (30 осіб) і науково-педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес. Крім того, студентам наголошено про особливості і терміни цьогорічної вступної компанії.
26 травня 2023 року студентки 3-го курсу освітньої програми «Суспільні комунікації» Олена Потапова та Яна Максюра взяли участь у роботі форуму «Волонтери в дії», організованому за сприяння Департаменту молоді та спорту м. Києва. Форум відбувся у коворкінгу “iHub”. Головними спікерами заходу, організованому задля обміну волонтерським досвідом і консолідації проактивної молоді, були засновниця волонтерської спілки «ПОРУЧ» Руслана Шарлай, директора фонду «Київ Волонтерський» Лейла Туваклієва і операційний директор фонду «Коло Україна» Дмитро Ткачук. Спікери ознайомили присутніх із цікавими кейсами роботи волонтерських об’єднань, поділилися секретами вдалого просування волонтерських організацій у соціальних мережах, розкрили практичні моменти запуску проєктів під час війни та проблеми, з яким стикаються. Цікавим було також дізнатися як волонтери заробляють гроші і які інструменти для залучення коштів існують сьогодні, обмінятися досвідом та розширити коло власних контактів.
Профорієнтація від студентів: студенти І курсу ОП "Регіональні студії" (куратор: к.і.н., доцент кафедри міжнародних відносин Олена БРАЙЧЕВСЬКА) на чолі зі старостою групи Мирославою БОНДАР, провели зустріч з цьогорічними випускниками Миронівського академічного ліцею №2 Миронівської міської Ради Київської області. Студенти-першокурсники ознайомили майбутніх вступників з унікальними особливостями Київського університету імені Бориса Грінченка, й окремо ФПМВ, та гостинно запросили одинадцятикласників до грінченківської родини, частиною якої мають за честь бути!!!
28 травня 2023 року, у День Києва, студенти Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка взяли участь у ювілейному 30-му «Пробігу під каштанами», метою якого є багаторічна підтримка Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Цього року головним меседжем чудового, благодійного заходу стали теплі слова «Пробіг там, де ти – онлайн по всьому світу!», які спонукали тисячі небайдужих подолати СВОЄЇ 5 км. в місті Києві, інших регіонах України та багатьох країнах світу - з Україною в серці! Однією з учасниць, яка гідно представила Раду студентського самоврядування ФПМВ на «30 - му Пробігу під каштанами», стала студентка ІІ курсу ОП «Суспільні комунікації» Аліна Діжурко.
02 червня 2023 року в рамках ініціативи кафедри міжнародних відносин «Рандеву з професіоналом» відбулася онлайн зустріч здобувачів бакалаврських ОП «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» з Маріанною ПРИСЯЖНЮК, журналісткою видання Главком та учасницею проєкту StopFake. Пані Маріанна розповіла нашим студентам про свій досвід співпраці з українськими, румунськими, німецькими, молдовськими ЗМІ, про дослідження феномену пропаганди й дезінформації, про роботу над книгою «Війна в Європі. Україна, Румунія, Республіка Молдова та агресія РФ», яку пані Маріанна написала спільно з професором Бухарестського університету Раду Карпом.
Цей проект є однією з ініціатив Балкансько-Української мережі співпраці, співзасновниця якої Катерина ШИМКЕВИЧ також завітала на онлайн зустріч. Під час «Рандеву» студенти мали можливість задати питання, які їх цікавили. До цієї зустрічі долучилася й викладачі кафедри – доцент кафедри Мирослава ЛІСОВСЬКА, та гаранти бакалаврських освітніх програм Ірина СЛЮСАРЕНКО та Марина БЕССОНОВА, яка і ініціювала зустріч.
09 червня 2023 року на «Рандеву з професіоналом» до здобувачів бакалаврських та магістерських освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» завітав радник політичної секції Місії України при НАТО Олексій ГЕНЧЕВ, на запрошення доцентів кафедри міжнародних відносин Олени ПІСТРАКЕВИЧ та Мирослави ЛІСОВСЬКОЇ. Під час онлайн зустрічі студентам був запропонований високопрофесійний огляд взаємовідносин України і НАТО, було окреслено історію трансформації цього військово-політичного альянсу та особливості позиції НАТО щодо російсько-української війни. Учасникам зустрічі було цікаво дізнатися про Місію України при НАТО, її відмінність від інших дипломатичних інституцій, особливості комунікації з іншими представництвами при НАТО та з секретаріатом НАТО. Пан Олексій акцетував увагу на пріоритетності кількох складових, які обговорюються в рамках сучасних контактів НАТО та України: інновації та технології в умовах війни та питання відбудови та розмінування по її завершенню, а також про тісний взаємозв’язок соціально-економічної та військово-безпекової складових. Студенти та викладачі, які скористалися нагодою поспілкуватися з радником політичної секції Місії України при НАТО, мали можливість задати питання та отримати вичерпні відповіді в рамках дозволеного обсягу стратегічно важливої інформації.