Філософсько-правові проблеми в творчості Бориса Грінченка

8 грудня 2016 року в рамках проведення щорічної Грінченківської декади відбувся круглий стіл «Філософсько-правові проблеми в творчості Бориса Грінченка» (науковий керівник: кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри публічного та приватного права Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка Чернега Віталій Миколайович).

Захід розпочався зі вступного слова Чернеги Віталія Миколайовича, який об’єднав студентську молодь (нову генерацію правників) задля осягнення глибин творчості Великого Українця – Бориса Дмитровича Грінченка.

Студенти 3-го курсу за спеціальністю «Правознавство» – учасники круглого столу показали вміння визначати й осмислювати філософсько-правові проблеми, що порушені в Грінченківських оповіданнях і повістях.

Здобувачі вищої юридичної освіти виступили із доповідями за такою проблематикою:

1. Безправне становище вчителя в оповіданні «Екзамен» (Попова Катерина);

2. Геройський вчинок, або виконання обов’язку захищати Вітчизну в оповіданні «Олеся» (Ляненко Анастасія);

3. Правопорушення та відповідальність за інших в оповіданні «Кавуни» (Костюк Дмитро);

4. Філософсько-правове осмислення оповідання «Каторжна» (Дунець Дар’я);

5. Прагнення «добути не панського права, а людського» в оповіданні «Сам собі пан» (Толочин Євген);

6. Злочин і Гріх в оповіданні «Без хліба» (Хіменес Сандра);

7. Філософсько-правовий зміст оповідання «Дзвоник» (Лошкарь Андрій);

8. Ідеї про права людини у повісті «Сонячний промінь» (Чепур Наталія);

9. Мораль і право в повісті «Cеред темної ночі» (Войтецький Денис);

10. Злочин і Милосердя в оповіданні «Украла» (Гуртовенко Лілія).

У жвавій полеміці взяли участь: завідувач кафедри публічного та приватного права, доцент, кандидат юридичних наук Нашинець-Наумова Анфіса Юріївна; доцент цієї ж кафедри, кандидат юридичних наук Пожидаєва  Марія Анатоліївна; Чернега Віталій Миколайович та студенти-правники.

Науковий керівник цього заходу виступив із заключним словом, щиро подякувавши керівництву Факультету права та міжнародних відносин, дружньому колективу кафедри публічного та приватного права за схвалення ідеї проведення круглого столу за такою самобутньою тематикою та студентам за їх креативність, шанування славних традицій Київського університету імені Бориса Грінченка.