IMG202305070604031

викладач

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Міжнародні відносини в постбіполярному світі: Цивілізаційний
    вимір сучасних міжнародних відносин.
  • Університетські студії: Історія дипломатії та зовнішньої політики
    України.
  • Політична теорія: Теорія міжнародних відносин і міжнародної
    політики.

Біографія

• 2017 – 2019 – магістратура Київського університету імені Бориса Грінченка – Історико-філософський факультет.
  • 2019 – 2023 – аспірантура Київського університету імені Бориса Грінченка за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Професійний і науковий інтерес

• наукові інтереси: гендерна історія та гендерна політика держав світу.

Інше

Статті у наукових фахових виданнях:

1. Ковальчук В. Материнство як "місія державної значущості" в ідеології та політиці Третього Рейху. Вісник Черкаського університету. Серія: "Історичні науки. №2. 2020. С. 84–91.

2. Ковальчук В. "Вермахту потрібні солдати": виховання й освіта під впливом нацизму. Київські історичні студії. №1 (14). 2022. С. 44–48.

3. Ковальчук В. Мистецтво на службі гендерних інтересів Третього Рейху. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих учених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика». 2023. Вип. 63. Том 2. С. 4–7.

4. Ковальчук В. Гендерний аспект організації дозвілля в Третьому Рейху. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих учених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика». 2023. Вип. 64. Том 2. С. 4–7.

Статті у закордонних виданнях:

1. Ковальчук В. Гендерний аспект діяльності молодіжних організацій Третього Рейху. Věda a perspektivy. №8 (27) 2023. С. 308–319.

Матеріали конференцій, тези доповідей:

1. Ковальчук В. Система освіти і виховання Третього Рейху в контексті державної гендерної політики. Актуальні проблеми сучасної освіти та науки в контексті євроінтеграційного поступу: матеріали VI Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, присвяченої 20-ти річчю інституту (м. Луцьк, 21–22 травня 2020 року) / упоряд.: О.А. Бундак, Т.Й. Жалко, Н.Г. Конон. Луцьк: Вежа-Друк, 2020. С. 41–42.

2. Ковальчук В. Гендерні параметри соціальної реалізації в Третьому Рейху (1933-1939 рр.). Актуальні питання суспільних наук: соціологія, політологія, філософія, історія: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, Україна, 9–10 жовтня 2020 року). Київ: ГО «Київська наукова суспільнознавча організація», 2020. С. 13–16.

3. Ковальчук В. Система жіночої освіти та виховання в Третьому Рейху (1933-1945). Дослідницькі підходи до історико-педагогічних розвідок: від традицій до новацій: зб. матеріалів V Всеукр. наук.-методол. семінару з історії освіти, 21 жовт. 2020 р., Київ / НАПН України, Від-ня заг. педагогіки та філософії освіти, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та ін.; [редкол.: Березівська Л. Д. (голова редкол.), Сухомлинська О. В., Тарнавська С. В.; літ. ред. Хопта С. М.; бібліогр. ред. Демида Є. Ф.]. Київ: ДНПБ, 2020. С. 36–37.

4. Ковальчук В. Теорія гендеру у візії ідеологів нацизму Третього Рейху. Одинадцяті Богданівські читання: Матеріали Всеукраїнської наукової конференції: збірник наукових праць / редкол.: Ю. Присяжнюк (гол. ред.) [та ін.]. Черкаси: Вид. Ю. Чабаненко, 2021. С. 179–182.

5. Ковальчук В. Потенціал використання засобів офіційної пропаганди при втіленні гендерної політики Третього Рейху. Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених «Родзинка – 2021» / XXІI Всеукраїнська наукова конференція молодих учених. Черкаси: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2021. С. 56–57.

6. Ковальчук В. Гендерна політика Третього Рейху в контексті концепції "народного співтовариства". Сучасні наукові інновації (частина ІІ): матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції м. Київ, 11-12 травня 2021 р. С. 17–18.

7. Ковальчук В. Можливості професійної реалізації жінок в Третьому Рейху. Інноваційні наукові дослідження в умовах світових змін. Матеріали науково-практичної конференції (м. Вінниця, 29-30 квітня 2022 р.). Херсон: Видавництво «Молодий вчений», 2022. С. 49–51.

8. Ковальчук В. Роль мистецтва у впровадженні гендерної політики Третього Рейху. Комплексний підхід до модернізації міждисциплінарних наукових досліджень. Матеріали науково-практичної конференції (Дніпро, 26-27 травня 2023 р.). Одеса: Видавництво «Молодий вчений», 2023. С. 29–30.

9. Ковальчук В. Шкільна освіта як початкова ланка в підготовці майбутніх солдат Третього Рейху. Відкрита наука України: візійний дискурс в умовах воєнного стану: матеріали ІІ Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції (27-29 вересня 2023 р.) / Укладачі: О.П. Адамчо, Т.І. Гряділь. Ужгород: ДВНЗ «УжНУ», 2023. С. 207-208.