Круглий стіл «Великий терор – масові політичні репресії 1937-1938 років – урок прийдешнім поколінням українців»

 


Історико-філософський факультет і Факультет права та міжнародних відносин 27 лютого 2018 року спільно провели круглий стіл «Великий терор – масові політичні репресії 1937-1938 років – урок прийдешнім поколінням українців» за участі студентів спеціальностей «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Право», «Менеджмент». Організаторами заходу стали кафедра історії України, на чолі з доктором історичних наук, професором О.О. Салатою і кафедра міжнародних відносин та міжнародного права, на чолі з доктором історичних наук, професором І.В. Жалобою, який виступив модератором круглого столу.
Активним учасником дискусій виступив декан Факультету права та міжнародних відносин доктор юридичних наук, професор І.А. Грицяк.
З доповідями виступили к.і.н., доцент кафедри історії України О.А. Гуменюк, аспірант кафедри історії України К. Нікіфоров, асистент кафедри історії України Р.Р. Куцик, аспірант кафедри історії України Г. Рафальська.

Запрошеним гостем заходу став Ігор Котелянець – керівник громадської організації «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» та брат фігуранта справи так званих «кримських диверсантів» Євгена Панова.  Пан Ігор акцентував увагу на тому, що політичні репресії є не лише об’єктом дослідження істориків, а вони здійснюються і зараз щодо українських громадян, які є незаконно ув’язненими російською владою. Він запропонував усім учасниками круглого столу написати листівки для ув’язнених, щоб підтримати їх. Студенти та викладачі надзвичайно активно відгукнулися на цю пропозицію!
Долучився до роботи круглого столу і керівник Юридичної клініки «Астрея» к.ю.н, доцент кафедри публічного та приватного права А. П. Чернега, який став науковим керівником доповіді студентки 1 курсу спеціальності «Право» Д. Чиж; доповідь для виступу підготувала також і студентка 2 курсу «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» О.Шахова.
У заході взяли участь також студенти історичного факультету Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського.


Дякуємо усім учасникам за неформальну атмосферу та небайдужість!