10 квітня 2025 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, онлайн
10 квітня 2025 року у форматі відеоконференції відбулася гостьова лекція Олександра Дулеби, доктора політичних наук, професора Інституту політології Університету Прешова, старшого наукового співробітника Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики (RC SFPA) на тему «Роль Європейської Ради у формуванні політики ЄС: на прикладі надання Україні статусу кандидата у 2022 році» («The European Council's role in EU policymaking: the example of the to grant Ukraine candidate status in 2022»).
Під час лекції відомий словацький аналітик, який безпосередньо брав участь у переговорах щодо процесу інтеграції України в ЄС, розповів студентам про хід переговорного процесу, особливості системи прийняття рішень в Європейському Союзі, принципи його функціонування. Особлива увага була приділена питанню узгодження національного законодавства з законодавством ЄС, та тим перевагам, які надає це державам, що входять до спільного європейського простору. Обговорили також актуальні виклики, які стоять перед Європою сьогодні і безальтернативність української євроінтеграції.
Пан Олександр Дулеба підкреслив безальтернативність євроінтеграції України, зазначивши: «Питання України – це питання майбутнього Європейського Союзу. І євроінтеграція України сьогодні – це вже і завдання самого ЄС. Адже безпека України – це безпека Європи».
До участі в лекції, яка викликала жвавий інтерес серед учасників, долучилося широке коло студентів освітніх програм «Суспільні комунікації» та «Регіональні студії» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів. Викладачі та студенти мали нагоду поставити запитання спікеру та отримали на них вичерпні відповіді.
Гостьова лекція ініційована завідувачем кафедри міжнародних відносин, доктором історичних наук Василем Яблонським в рамках проєктів кафедри «Рандеву з професіоналом» та Центру компетентностей «Інформаційно-аналітичний центр».
Щиро дякуємо пану професору Олександру Дулебі за цікаву та насичену лекцію, важливі інсайти та пояснення складних процесів функціонування Європейського Союзу, а найголовніше – за кропітку та наполегливу роботу із підтримки України та нашого євроінтеграційного вибору. Сподіваємося на продовження співпраці та нові зустрічі із студентами Київського столичного університету імені Бориса Грінченка!
