Kondrateno

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор політичних наук (спеціальність 21.03.03 – геополітика) доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Суспільні комунікації в нових геополітичних умовах
  • Проблеми сучасних міжнародних відносин
  • Міжнародна інформація

Біографія

У 2001 р. закінчив історико-правознавчий факультет Ніжинського державного педагогічного університету ім. М.В. Гоголя.

У 2001–2003 рр. – вчитель історії та права Великодимерського навчально-виховного комплексу у Броварському районі Київської області.

У 2003–2008 рр. – молодший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського НАН України.

У 2008 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Архівні фонди НАН України як джерело з вивчення розвитку української академічної історичної науки (1944–1956)».

У 2014 р. отримав звання доцента по кафедрі міжнародної інформації.

У 2008–2016 рр. – доцент кафедри міжнародної інформації Національного авіаційного університету.

У 2016–2019 рр. – старший науковий співробітник науково-дослідної частини Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2019 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук на тему: «Геостратегія Російської Федерації: теоретичні основи і практична реалізація».

З 2019 р. – провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України.

Професійний і науковий інтерес

Наукові інтереси: Геополітика, геостратегія та зовнішня політика великих держав, міжнародні відносини, зовнішня політика України, нацбезпека

Інше

У 2016 р. приймав участь розробці планової держбюджетної науково-дослідної теми МОН України «Асоціація як новий формат відносин України з Європейським Союзом: політичний, правовий, економічний та інформаційний аспекти» (КНУ імені Тараса Шевченка).

У 2018 р. автор держбюджетної науково-дослідної теми МОН України «Стратегія протистояння геополітичним викликам і загрозам національній безпеці України в умовах становлення нового світопорядку» (КНУ імені Тараса Шевченка).

Автор понад 150 наукових публікацій.

Основні наукові праці

• Українська академічна історична наука (1944–1956 рр.). Монографія. Київ: Ін-т історії України НАНУ, 2009. 284 с.
  • Міжнародні відносини та світова політика. Навчальний посібник. Київ: НАУ, 2013. 100 с.
  • Зовнішня політика України. Навчальний посібник. Київ: НАУ, 2013. 45 с.
  • Геостратегічний вимір зовнішньої політики Російської Федерації. Монографія. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2017. 607 с.
  • Україна в рейтингах світової демократії. Монографія. Київ: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. Кураса НАН України, 2023. 176 с.
  • Вплив чинника Російської Федерації на відносини України та ЄС у військово-політичній та геополітичній площинах. Асоціація як новий формат відносин України з Європейським Союзом: політичний, правовий, економічний та інформаційний аспекти. Монографія/ За заг. ред. В.В. Копійки і М.С. Дорошка. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2018. С. 50–84.
  • Поява та занепад СНД як пострадянського інтеграційного формату. Інтеграційні виміри трансформації пострадянського простору. Монографія / За редакцією А.Г. Бульвінського. Київ: ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», 2020. С. 171–201.
  • Стратегії поглиблення геополітичної та геоекономічної суб’єктності України. Україна як цивілізаційний суб’єкт історії та сучасності. монографія. Наукова ред. С. Пирожков. Київ: Ніка Центр, 2020. С. 280–292.
  • Україна у світових рейтингах демократії та людського розвитку. Зміни політичних режимів та перспективи зміцнення демократії в Україні. Монографія. Наукова ред. Г. Зеленко. Київ: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені Кураса НАН України, 2021. С. 352–405.
  • Зовнішня політика України (1991–2021 рр.). Політичний процес у незалежній Україні: підсумки та проблеми. Монографія. Наукова ред. О. Майборода. Київ: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені Кураса НАН України, 2022. С. 43–100.
  • Як кризи політичного розвитку вплинули на зовнішню політику України. Кризи політичного розвитку в Україні: причини, зміст та методи нівелювання. Монографія. Наукова ред. Г. Зеленко. Київ: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені Кураса НАН України, 2022. С. 221–278.
  • Відносини України з Польщею в період геополітичної суб’єктності. The security architecture of European and Euro-Atlantic spaces. Scientific monograph [science eds. T. Astramovich-Leik, Ya. Turchyn, O. Horbach, O. Tsebenko]. Riga, Latvia: “Baltija Publishing”, 2022. Р. 139–152.
  • Russian imperialism in the Вalkans during the First Вalkan war of 1912–1913. East european historical bulletin, 2022, No 24, p. 75– (Indexation Web of Science Core Collection).