Наукова робота за 2022 рік

Колективні монографії:

• Бессонова М.М. Еміграція з країн Східної Європі в часи Холодної війни: основні виміри та уроки. Z tarczą albo na tarczy»: wojny w historii cywilizacji światowej. Monografia zbiorowa. Wydawca Międzynarodowe konsorcjum naukowo-edukacyjne im. Luciena Febvra  Warszawa-Paryż 2022, pp.208-217. https://fshn.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/kaf_vi/Monografia_2022_Z_TARCZ%C4%84_ALBO_NA_TARCZY.pdf
  • Слюсаренко І.Ю. Операції з підтримання миру на території Колишньої Югославської Республіки Македонія та процес трансформації політичної системи в державі: (подано до друку)

Статті у виданнях, що входять до наукометричної бази даних Scopus

• Horobets, I.,  Martyinov, A.Y.,  Braychevskaya, E.A.,  Krupenya, I.M.,  Sliusarenko, I.Y. Poplitical culture and identity politics in Ukrainian Society. Journal of Community Positive Practice Volume 22, Issue Special Issue, 2022. P. 65 – 81

Статті у наукових фахових виданнях України

• Мельник Г.М., Губицький Л.В. Трудова міграція українців до Республіки Польща. Європейські історичні студії. 2022. №23. С. 44-56.

• Бессонова М.М. Central and Eastern Europe in Canadian foreign policy. Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти. 2022. № 10. С. 6-33.
  • Яблонський В. М.Проблеми зовнішньополітичного вибору Державного центру УНР у 1939–1940 рр.Київські історичні студії. 2021. (2(13)). С. 137-142.

Інші статті, тези тощо

• Бессонова М., Бистра В. Врегулювання міграційних процесів в умовах пандемії COVID-19 (на прикладі США та Канади). Сучасне право: міжнародний вимір і національний досвід. Матеріали міжнародного круглого столу, 2 лист. 2021 р. / Київський університет імені Бориса Грінченка. [Електронне видання] Київ, 2022. С. 105-110.
  • Бессонова М.М. Нові риси міграційної політики США щодо українських біженців у 2022 р. Матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародні відносини: Україна і світ в умовах воєнних викликів» (30 червня 2022 року). Суми, Навчально-науковий Інститут історії, права і міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, 2022. С.61-64.
  • Брайчевська О. Французько-український політичний діалог у 2014-2022 рр. Матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародні відносини: Україна і світ в умовах воєнних викликів». 30 червня 2022 р., м. Суми: [Електронне видання],  2022. C.64-67.
  • Гаценко А. Пістракевич О. Впровадження стандартів НАТО в сфері інформаційної безпеки в контексті євроатлантичної інтеграції України. Сучасне право: міжнародний вимір і національний досвід. Матеріали міжнародного круглого столу, 2 лист. 2021 р. / Київський університет імені Бориса Грінченка. [Електронне видання] Київ, 2022. С.119-122
  • Ілюк Т. Гуманітарний чинник в сучасних міжнародних конфліктах. Сучасне право: міжнародний вимір і національний досвід. Матеріали міжнародного круглого столу, 2 лист. 2021 р. / Київський університет імені Бориса Грінченка. [Електронне видання] Київ, 2022. С.93-98.
  • Кирилюк А., Ілюк Т. Роль інформаційного чинника у врегулюванні політичних конфліктів гібридного типу. Сучасне право: міжнародний вимір і національний досвід. Матеріали міжнародного круглого столу, 2 лист. 2021 р. / Київський університет імені Бориса Грінченка. [Електронне видання] Київ, 2022. С.93-98.
  • Мельник Г.М., Губицький Л.В. Глобальна загроза миру: українсько-польський проект відповіді. Відносини між Україною і НАТО на сучасному етапі: досягнення та виклики: зб. наук. праць (за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції, Київ, 2 червня 2022 р.). Київ, 2022. С. 151-153.
  • Мельник Г.М., Губицький Л.В. Управління міграційними кризами: особливості формування громадської думки українців, які отримали тимчасовий захист у Республіці Польща. Соціокультурні трансформації та геополітичні виклики в умовах багатополярного світу [Електронний ресурс]: тези доп. Всеукр. наук.-практ. конф. (Київ, 24 листопада 2022 р.) / відп. ред. А.Кравченко. Київ: Держ. торг.-екон. у-т, 2022. С. 58-61.

• Пістракевич О.В. Інструменти боротьби з дезінформацією в ЄС. Сучасне право: міжнародний вимір і національний досвід. Матеріали міжнародного круглого столу, 2 лист. 2021 р. / Київський університет імені Бориса Грінченка. [Електронне видання] Київ, 2022. С.98-101
  • Слюсаренко І.Ю. Зовнішньополітичний курсу держави: безпекові альтернативи забезпечення національних інтересів (на прикладі України) : Міжнародні відносини: Україна і світ в умовах воєнних викликів: матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції (30 червня 2022 року). Суми : ФОП Цьома С.П., 2022. – С. 49-52.

Доповіді викладачів кафедри на семінарах та конференціях:

• Брайчевська О. Французько-український політичний діалог у 2014-2022 рр. ІV Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародні відносини: Україна і світ в умовах воєнних викликів» (30 червня 2022 року). Суми, Навчально-науковий Інститут історії, права і міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
  • Бессонова М.М. Нові риси міграційної політики США щодо українських біженців у 2022 р. ІV Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародні відносини: Україна і світ в умовах воєнних викликів» (30 червня 2022 року). Суми, Навчально-науковий Інститут історії, права і міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Підручники, посібники:

• Брайчевська О. Канада. Туристичне країнознавство : навч. посіб. у 4-х томах; Т.3, Америка / Валентин Стафійчук, Оксана Малиновська. - Херсон : Олді-Плюс, 2021.  С.47-86.