26 вересня 2017 року – День європейських мов.

26 вересня у світі відзначають День європейських мов. Свято було запроваджене Радою Європи як своєрідний спосіб підтримки розмаїття і розвитку мов та як один із шляхів взаєморозуміння між народами та державами.
Один із пріоритетів мовної політики країн Євросоюзу – знання кожним громадянином, окрім рідної мови, як мінімум двох іноземних. У Європейському Союзі нараховують 24 офіційні мови, близько 60 регіональних і мов меншин та більше 175 мов, якими розмовляють мігранти. Існує близько 6-7 тисяч мов у світі, більшістю з яких розмовляють в Азії та Африці. Щонайменше половина мешканців планети володіє двома чи більше мовами або розуміє дві або більше мови.

З нагоди Дня європейських мов кафедрою англійської мови було проведено заходи:

1. Студенти 1 курсу "Суспільних комунікацій"; Факультету права та міжнародних відносин під керівництвом старшого викладача кафедри англійської мови Кушевської Н.М. взяли участь у конкурсі презентацій на тему "Англійська мова в моїй майбутній професії".
В результаті конкурсу було виявлено переможців:
I місце – Гаценко Анастасія, Черевичний Богдан
II місце – Більовська Юлія, Романюк Тетяна
III місце – Марчевська Олена, Коньок Яна

2. Студенти 4 курсу Факультету права та міжнародних відносин під керівництвом доцента Павлової Г.В. обговорили глобальні виклики, з якими зіткнулося людство на початку 21-го століття. Студенти представили свої презентації англійською мовою з наступних тем: міжнародні конфлікти й тероризм, інформаційна безпека, перенаселення та голод, екологія і сталий розвиток, доступ до якісної освіти, - ці та ніші теми обговорювалися на заході. Під час своїх презентацій студенти також зачепили питання ролі перекладачів-міжнародників у подоланні сучасних проблемних і кризових ситуацій.​

3. 26 квітня 2017 року в рамках святкування Дня Європейських мов старшим викладачем кафедри англійської мови Заверухою Ю.Г. та студентами 2 курсу "Країнознавство" було проведено конкурс на найкращу промову англійською мовою на тему : "Для чого вивчати іноземні мови?"
Переможцем конкурсу стала студентка Тейшейра Тіна.

4. Старшим викладачем Книшевицькою Л.В. було організовано і проведено перегляд і обговорення документального фільму англійською мовою з професійної тематики (міжнародна політика) зі студентами 2-го курсу факультету права і міжнародних відносин. Фільм Адама Куртіса «Hypernormalisation», який стосується складних і невідомих широкому загалу нюансів міжнародної політики, викликав інтерес та цікаву дискусію.