Ви тут: Головна Про Факультет Новини Анонси Архів Вітання першокурсників деканом Факультету права та міжнародних відносин на урочистій посвяті в студенти 1 вересня 2016 року

Вітання першокурсників деканом Факультету права та міжнародних відносин на урочистій посвяті в студенти 1 вересня 2016 року

Високоповажна пані міністр!

Вельмишановний Вікторе Олександровичу!

Шановні члени вченої ради!

Шановні колеги та гості!

Дорогі першокурсники!

Щиро вітаю вас зі вступом в Київський університет імені Бориса Грінченка та з початком нового навчального року.

Цей день має бути пам’ятним для вас щонайменше у трьох сприйняттях тому, що:

1) ви будете навчатися в одному з найвідоміших і найпрестижніших столичних університетів, і зокрема в одному з його корпусів, від якого до найбільшої української річки Дніпра ‑ рукою подати;

2) ви будете навчатися на новоствореному факультеті права та міжнародних відносин Університету Грінченка ‑ першими;

3) ви будете навчатися в Університеті, основу якого заклав Великий Українець – Борис Дмитрович Грінченко.

І хоча він не був юристом чи дипломатом, але як справжній українець ‑  він мріяв про таку українську державу, в якій пануватиме верховенство права та яку будуть поважати в усьому світі.

Він мріяв про таку Україну, яка ніколи не буде  чиєюсь колонією чи просто автономією, бутафорною чи з вічною претензією на реальну державність, а буде повноцінною європейською державою.

А кому, як не вам  будувати і зміцнювати таку державу?

Але для цієї святої і нелегкої справи потрібні знання ‑ сучасні знання, глибокі і всебічні з тих спеціальностей, які ви обрали.

Ви, як фахівці у сфері юриспруденції, будете опікуватися правовим забезпеченням внутрішньої розбудови української державності.

Ви, як фахівці у сфері міжнародних відносин, будете забезпечувати зміцнення зовнішніх позицій та інтересів нашої держави в сучасних надзвичайно складних умовах міжнародної співпраці.

Разом – і юристи, і міжнародники ‑ ви будете адаптувати національне законодавство до європейського та інтегрувати Україну в європейську та світову спільноти.

І все це ви маєте робити насамперед українською мовою, бо Борис Грінченко активно обстоював поширення української мови в школі, в установах, у всіх сферах  суспільного життя.

Щасти вам!