Міжнародна наукова конференція "Україна і Грузія: століття дипломатичних відносин"

27-28 березня 2018 року у Тбіліському державному університеті імені Іване Джавахішвілі відбулася Міжнародна наукова конференція «Україна-Грузія: 100-річчя дипломатичних відносин», присвячена 100-літньому ювілею встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грузією.

На церемонії відкриття з вітальними промовами виступили ректор Тбіліського державного університету Г.Шарвашидзе, заступник Міністра освіти і науки Грузії О.Тевзадзе, Посол України в Грузії І.Долгов, Директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка С.Корсунський, який зачитав лист-звернення Державного секретаря Міністерства закордонних справ України А.Зайця до учасників та організаторів цієї наукової конференції, Голова Державної архівної служби України Т.Баранова, Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин проф. І.Матяш та Декан факультету соціальних наук Тбіліського державного університету Т.Колбаія.

У роботі конференції з доповідями та виступами взяли участь професори, науковці, фахівці з грузинсько-українських відносин із Тбілісі, Батумі, Телаві, Києва, Миколаєва та Острога.

Київський університет імені Бориса Грінченка представляли завідувач кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Ігор Жалоба та професор цієї кафедри Олександр Цвєтков.

28 березня 2018 року на полях Міжнародної наукової конференції «Україна-Грузія: 100-річчя дипломатичних відносин»» відбулися переговори між Інститутом україністики при Тбіліському державному університеті імені Іване Джавахішвілі на чолі з академіком Отаром Баканідзе та представниками двох українських університетів – завідувачем кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Б.Грінченка професором Ігорем Жалобою, професором Київського університету імені Б.Грінченка Олександром Цвєтковим та Деканом факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» професором Аллою Атаманенко.

Метою переговорів було обговорення можливостей започаткування співробітництва на рівні університетів у галузі підготовки спеціалістів –перекладачів з української й грузинської мов та обмін студентами за цією спеціальністю.

На завершення зустрічі представники українських університетів зробили записи у книзі «Почесних гостей».

28 березня 2018 року з нагоди проведення Міжнародної наукової конференції "Україна-Грузія: 100-річчя дипломатичних відносин" та Спільної українсько-грузинської виставки архівних документів "Україна-Грузія: 100 років тому", що проводяться у рамках заходів, присвячених 100-літньому ювілею встановлення дипломатичних відносин між Україною та Грузією, відбулося прийняття у Посольстві України в Грузії.