Державотворчі концепції у працях Івана Франка: актуальність на сучасному етапі

25 травня 2017 р.

Київ. Всеукраїнський прес-центр Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

У Києві, за участі широкого кола столичних та львівських науковців, відбувся круглий стіл на тему: «Державотворчі концепції у працях Івана Франка: актуальність на сучасному етапі».

На науковому заході були присутні:

Роланд Франко – голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, онук Івана Яковича Франка; Василь Кремень – академік НАНУ, президент НАПНУ, президент Товариства «Знання» України; Олександр Копиленко – доктор юридичних наук, професор, академік АПН, член-кореспондент НАН України; Василь Кушерець – член-кореспондент НАПНУ, голова правління Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України; Володимир Сергійчук – доктор історичних наук, професор; Володимир Погребенник – завідувач кафедри української літератури Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, заслужений діяч науки і техніки України, доктор філологічних наук, професор; Олександр Радченко – доктор наук з державного управління, професор; Петро Леоненко – віце-президент державної навчально-наукової установи «Академія фінансового управління», доктор економічних наук, професор; Ярослав Гарасим – проректор Львівського національного університету ім. І. Франка,  доктор філологічних наук, професор; Ігор Бегей – професор кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», доктор політичних наук; Анфіса Нашинець-Наумова – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри публічного та приватного права Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Б. Грінченка; Тамара Смовженко – ректор ДВНЗ «Університет банківської справи», доктор економічних наук, професор; Зоя Скринник – доктор філософських наук, професор; Ігор Курус – директор Міжнародного фонду Івана Франка.

«Це – чи не перший такий захід у столиці України, в ході якого ми пробуємо подивитися на праці Івана Франка в цікавому і широкому контексті. Минає 101 рік від смерті генія, але його спадок, який ми отримали, – під цілісною концепцією розбудови України. Нам залишилося лише правильно його зрозуміти», – сказав голова правління Міжнародного фонду Івана Франка, онук Івана Яковича – Роланд Франко.

«В сучасних умовах, коли надзвичайно актуальним завданням є подальше зміцнення Української держави, є важливим опертися на творчу спадщину наших видатних діячів і зокрема Івана Франка –  людину, яка має, мабуть, найбільше праць, людину, всебічно діючу в різноманітних напрямках – від науки до прози та поезії, людину, яка щиро любила Україну, яка вболівала за Україну, яка будила громадську думку щодо державності України», – наголосив Василь Кремень, академік НАНУ, Президент НАПНУ.

Відео із заходу можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/5LK1_eeB3j8