Виступ доцента кафедри міжнародних відносин та міжнародного права на “ФОРУМІ ЛЮДИНИ” МІЖНАРОДНОЇ АСОЦІАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТІВ (Барселона, Іспанія)

3 — 4 липня 2018 г. Вища школа менеджменту Барселони (GSM Barcelona), у рамках роботи Щорічної асамблеї «Форуму людини» Міжнародної Асоціації університетів (International Association of Universities, GSMB), організувала масштабне обговорення викликів світовій освітній системі на тему: «Освіта в XXI столітті».

У вітальній промові Директор Вищої школи менеджменту Барселони (GSM Barcelona), Тетяна Компанієць, виклала власне бачення специфічних проблем освіти «Покоління Нового тисячоліття», звернувши увагу на екологічному вихованні особистості, зв'язаності раннього дитячого виховання і подальшого прогресу людського розвитку, необхідності підтримки творчого потенціалу молодого покоління.

У рамках «Форуму людини» була запропонована для обговорення доповідь доктора права, кандидата юридичних наук, доцента кафедри міжнародних відносин та міжнародного права Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка, Ліліани Тимченко, на тему: «Академічна свобода як основна демократична цінність». Дослідниця вказала на те, що академічна свобода є органічною частиною політичної свободи, гарантією реалізації громадянських прав і ключовою демократичною цінністю. Держава усвідомлює факт того, що при обмеженні академічної свободи, при здійсненні тотального контролю над наукою, свобода суспільства перестане існувати. Завдання науки — культивування моральних цінностей, в першу чергу таких, як свобода і справедливість.

Учасники “Форуму людини” долучились до дискусій навколо проблем кібербезпеки, генетичної інженерії, проблем конкуренції на ринку праці у контексті розроблення інноваційних освітніх програм (доповіді: Виконавчого директора ICS Intelligence, Луїса Гарсія, на тему: «Кібербезпека. Новий проект International Association of Universities GSMB. Альянс університету і промисловості»; професора Луїса Разо Браво, на тему: «Освіта і майбутнє генетичної інженерії»; першого проректора Медичного університету Астани (Казахстан), професора Філіппо Барточчіоне, на тему: «Виклики та можливості Поколінню Нового Тисячоліття на ринку праці»).

Примітка. Київський університет імені Бориса Грінченка є багаторічним партнером Вищої школи менеджменту Барселони (GSM Barcelona) та членом Міжнародної Асоціації університетів (International Association of Universities, GSMB).