Панельна дискусія “Російсько-український конфлікт як прояв гібридної війни”

18 травня 2017 рокув Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася панельна дискусія «Російсько-український конфлікт як прояв «гібридної війни»».

Ініціаторами заходу виступили Інститут філології та Факультет права та міжнародних відносин. З вітальним словом до учасників звернувся Огнев’юк Віктор Олександрович, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук ректор Київського університету імені Бориса Грінченка.

Участь у дискусії взяли гість з Італії – Альберті Франческо, політолог, професор Університету Тренто, маршал Фінансової гвардії м.Тренто, а також провідні вітчизняні експерти та науковці: Перепелиця Григорій Миколайович, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України, доктор політичних наук, професор, політолог, конфліктолог-міжнародник; Жалоба Ігор Володимирович, завідувач кафедри дипломатичної і консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України, доктор історичних наук, професор, дослідник історії міжнародних відносин, історії комунікацій та транспорту; Киридон Алла Миколаївна, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», доктор історичних наук, професор, дослідник історії України, національної та історичної пам’яті.

Базову науково-дослідну установу аналітико-прогнозного супроводження діяльності Президента України – Національний інститут стратегічних досліджень – представляв Яблонський Василь Миколайович,заступник директора, кандидат історичних наук, доцент, дослідник історії України ХХ ст. та політичних технологійпредставляв.

Модератором заходу виступила Вікторія Вдовиченко, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, директор ГО «Інститут політики та урядування».

До панельної дискусії долучилися і студенти спеціальностей «Міжнародні відносини, суспільні комунікації, регіональні студії», «Право», «Історія», «Філологія. Мова та література італійська».

У ході панельної дискусії учасники висвітлили власне бачення наступних проблем:

1. (Не)нові виклики світовому порядку.
  2. «Гібридна війна»: зміна парадигми конфліктності чи зміна системи цінностей.
  3. «Гібридна війна»: вижити і перемогти в історії, що повторюється.

Дякуємо всім учасникам панельної дискусії за активність та плідні дискусії. Бажаємо подальших наукових звершень!

Автор Слюсаренко І.Ю.